#SzlachetnaMisja | Relacja z Giżycka

#SzlachetnaMisja we wtorek 16 maja zawitała do Giżycka. Polonijne stowarzyszenie Love Dance Help z Oslo od 4 lat realizuje autorski program pomocy dzieciom z domów dziecka w Polsce. Organizują turnieje piłkarskie i siatkarskie w stolicy Norwegii, tam zbierają pieniądze za które kupowany jest sprzęt sportowy dla dzieci z placówek wychowawczych w Polsce.

Spotkanie z najmłodszymi w Domu Dziecka w Giżycku odbyło się w bardzo miłej atmosferze, oprócz wręczenia paczek, wolontariusze stowarzyszenia rozegrali także mecz z podopiecznymi placówki, zwiedzili ośrodek oraz spotkali się z kadrą wychowawczą. Bardzo miłym akcentem była również obecność Pana Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, burmistrza Giżycka.

 

Dziękujemy za okazaną nam życzliwość oraz wspólnie spędzony czas. Bardzo cieszymy się z dzisiejszej wizyty i spotkania z dziećmi. To było piękne przeżycie i zapamiętamy je na długo. Wierzymy, że nasza misja jest ważna, a poprzez sport możemy docierać do najmłodszych, pokazywać im dobre wzorce i drogę jaką mogą wybrać w życiu - mówił Michał Przybylski pomysłodawca akcji i koordynator sportowy Love Dance Help.

 

To wszystko jest możliwe dzięki piłkarzom oraz kibicom z Oslo i okolic, którzy biorą udział w charytatywnych turniejach Love Dance Help. Dzięki nim kolejne dzieci (około 100) w województwie warmińsko-mazurskim otrzymało profesjonalny zestaw piłkarski

 

Informacje: Love Dance Help, non-profit forening

Michał Przybylski