FESTIWAL 12 GODZIN – SERCE MAZUR

FESTIWAL 12 GODZIN – SERCE MAZUR

FESTIWAL 12 GODZIN – SERCE MAZUR

25 lipca o godz. 18.00

Amfiteatr w Mrągowie

 

Koncert organizowany w ramach kampanii społecznej, w której udział bierze również Giżycko. Koncert odbędzie się w mrągowskim amfiteatrze. Tegoroczny koncert w doborowej obsadzie poprowadzi Paulina Sykut-Jeżyna. Wystąpią:
Patrycja Markowska
Natalia Nykiel
HLA 4transplant

  Zebrane środki pieniężne zostaną przeznaczone na sprowadzenie do Polski nowoczesnego sprzętu OCS Heart, który zwiększa czas potrzebny do transportu przeszczepianego serca z 4 do 12 godzin.   "Do tej pory polscy lekarze nie dysponują nowoczesnym sprzętem do przewozu pobranego do przeszczepu serca. Organ nadal transportujemy przestarzałymi metodami - w lodzie, co skraca czas na wykonanie operacji do czterech godzin. Tymczasem dzięki aparaturze OCS Heart transplantolodzy zyskaliby 12 godzin! Na pilny przeszczep czeka rocznie ponad 400 Polaków, z których ok. 20 to młodzi ludzie z wrodzonymi wadami serca. Dlatego FUNDACJA DLA TRANSPLANTACJI w ramach akcji #12GodzinDlaŻycia oraz „Festiwalu 12 Godzin Serce Mazur" rozpoczęła zbiórkę funduszy na zakup OCS Heart" - wyjaśnia dr Zygmunt Kaliciński, kardiochirurg, transplantolog, prezes Fundacji Dla Transplantacji.  

 

KTO RATUJE JEDNO ❤️ TEN RATUJE CAŁY ŚWIAT! Dołącz do inicjatywy!  

 

Zakup biletów na wydarzenie odbywa się za pośrednictwem platformy e-bilet:
https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/festiwal-12-godzin/   Organizator: Fundacja dla transplantacji Współorganizator: Musicart Agency.