Cezary Trybański zaprasza na sportową niedzielę

Cezary Trybański, pierwszy Polak, który zagrał w zawodowej lidze NBA – ponownie zawita do Giżycka. Na spotkanie ze znakomitym koszykarzem zapraszamy 16 października (niedziela) do hali COS-OPO.

 

Tego dnia odbędą się tam dwa wydarzenia:

Trybański Basket Cup
i Piknik Rodzinny pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo”

 

Plakat   Plakat

Trybański Basket Cup 
16 października o 9.30

 

Do udziału zapraszane są wszystkie chętne dzieci w wieku 12 lat i młodsze. W turnieju przewidziano udział 8 drużyn z czego każda, może się składać od 10 do 15 zawodników. W skład zespołu mogą wchodzić zarówno chłopcy jaki i dziewczynki. Przebieg rywalizacji będzie nadzorować sędzia główny, a zawody zostaną rozegrane według przepisów gry dla kategorii U12.  Zgłoszenia będą przyjmowane najpóźniej na dwa dni przed turniejem. 

 

Rozpoczęcie od tzw. fazy grupowej, gdzie drużyny podzielone będą na 2 grupy po 4 zespoły. Na tym etapie turnieju obowiązuje system „każdy gra z każdym”. Do fazy pucharowej awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Pary półfinałowe utworzą: zwycięzca grupy A z drugim zespołem grupy B oraz zwycięzca grupy B z drugim zespołem grupy A. Zwycięzcy półfinałów awansują do finału, a przegrani zagrają finał pocieszenia. Niezależnie od wyników sportowych, liczy się przede wszystkim dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play.

 

Po zakończeniu turnieju podczas uroczystej ceremonii dekoracji rozdamy nagrody dla najlepszych zespołów oraz zawodników. Jednym z wręczających pamiątkowe gadżety będzie sam Cezary Trybański! Będzie to również okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć i zdobycie autografu. Jak to mówią, nieobecni tracą, więc nie może Was tam zabraknąć!.

Szczegóły


Piknik Rodzinny pod hasłem
„Żyj zdrowo na sportowo”
16 października o 10.00

  Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców do udziału w pikniku "Żyj zdrowo na sportowo", który odbędzie się na terenie COS OPO Giżycko.Na uczestników czekać będą liczne sportowe atrakcje wraz z animatorami, dmuchane place zabaw oraz spotkania ze specjalistami min. fizjoterapeutami, dietetykami.   Poza aspektami czysto sportowymi na uczestników czekać będą również dwie wystawy historyczne dotyczące: wystawa na temat historii polskich olimpijczyków i ich walki o niepodległość Polski oraz wystawa poświęcona działalności Ryszarda Kuklińskiego i jego walki z komunizmem użyczona dzięki uprzejmości Muzeum Zimnej Wojny im. generała Kuklińskiego   Nie może Was tam zabraknąć!   

Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerami są m.in. Miasto Giżycko i MOSiR. Więcej informacji: fundacjatrybanskiego.pl