Cztery pory roku z literaturą w Giżycku | "Kopernik Rewolucje "

Cztery pory roku z literaturą w Giżycku | "Kopernik Rewolucje "
 • Kiedy

  17 Lutego 2023 ● 18:00

  17 Lutego 2023● 20:00

 • Gdzie

  ulica: Hotel Masovia, ul. Dąbrowskiego
  Nr domu: 8
  11-500 Giżycko

 • Wstęp

  wstęp wolny

 • Organizator

  Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku, Stowarzyszenie Wspólnota Mazurska oraz księgarnia ODEON

Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku, Stowarzyszenie Wspólnota Mazurska oraz księgarnia ODEON zapraszają na kolejne spotkanie
z cyklu "Cztery pory roku z literaturą w Giżycku". Gościem spotkania będzie Wojciech Orliński, autora książki "Kopernik Rewolucje".


17 lutego 2023 r. godz.18.00
Sala konferencyjna hotelu MASOVIA
ul. Dąbrowskiego 8
Plakat


11-500 Giżycko 
Rewolucyjna biografia Mikołaja Kopernika. Brawurowa opowieść o naukowym przewrocie wszechczasów. W czasach Kopernika nic nie wskazywało na to, że do największej naukowej rewolucji dojdzie w Europie. O gwiazdach Chińczycy i Arabowie wiedzieli więcej, ale to my jako pierwsi zrozumieliśmy, jakie jest miejsce Ziemi w kosmosie. Dlaczego właśnie on, półsierota z Torunia, mógł, a nawet musiał zmienić nasze miejsce we Wszechświecie? Dlaczego ta wielka rewolucja nie wybuchła w Paryżu, Rzymie czy Florencji, ale na Warmii? Dlaczego w Polsce?
WOJCIECH ORLIŃSKI (ur. 1969)– dziennikarz, pisarz, belfer. W latach 1997–2021 pracował w “Gazecie Wyborczej”, nadal współpracuje z jej reporterskim magazynem "Duży Format”. Autor wielu książek podróżniczych, fantastycznych i publicystycznych, w tym biografii Stanisława Lema"Lem". Życie nie z tej ziemi oraz Paula Barana"Człowiek, który wymyślił internet". Prowadzi blog Ekskursje w dyskursie (ekskursje.pl). Od 2020 pracuje jako nauczyciel chemii w jednym z warszawskich liceów.
Prowadzenie spotkania  Krzysztof Kossakowski

 


ZAPRASZAMY