Dni Giżycka 2020 online!


CAŁA NAPRZÓD!


DNI GIŻYCKA 2020!


25 - 31 maja 2020 ONLINE


Ahoj przygodo!


 
 

Z końcem maja, Giżycko, tradycyjnie zaprasza na swoje święto - Dni Giżycka. Choć pandemia COVID-19 znacznie zamieszała w programie imprezy, a z większości punktów programu trzeba było zrezygnować, nie ma powodów do smutku. Impreza przenosi się do sieci!


 


Miasto, w nieco spokojniejszej niż zwykle odsłonie, czeka na mieszkańców i turystów z telefonami w rękach! Na oficjalnych stronach miejskich zaplanowano szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na internautów czekają wycieczki z przewodnikiem, koncerty, wystawy, konkursy z nagrodami!


Giżycko zaprasza na cały tydzień rozrywki (25 - 31 maja)! Wydarzenia organizowane będą równocześnie na kilku platformach. By być na bieżąco, należy w tych dniach śledzić profile:


  
[gallery ids="76936,76935,76937"]

 


 

PROGRAM DNI GIŻYCKA | 25 – 31 maja (poniedziałek – niedziela)


 


Poniedziałek 25 majaWtorek 26 majaŚroda 27 majaCzwartek 28 majaPiątek 29 majaSobota 30 majaNiedziela 31 maja  • DOCENIAMY I PAMIĘTAMY - sylwetki odznaczonych medalem za szczególne zasługi dla miasta
  • DOBRODZIEJSTWO SPORTU Z GWIAZDAMI - wspomnienie dotychczasowych charytatywnych meczy z gwiazdami 

 


To jeszcze nie wszystko! Zapraszamy także na wydarzenia w realu;) Twierdza Boyen już dawno otworzyła swe bramy i czeka na zwiedzających. Zachęcamy do eksplorowania Twierdzy, szczególnie w sobotę, ponieważ w godzinach 9.00 - 17.00 będzie można wziąć udział w teście o TB i wygrać nagrody! Tego samego dnia w wozowni Twierdzy Boyen otwarta będzie znakomita wystawa zdjęć pt. "Wildlife Photographer of the Year".


Akcja na żywo to również dekorowanie mostu obrotowego wspólnie z pracownicami Biura Promocji i Polityki Społecznej - 29 maja (piątek) o godz. 9.15. 


W sobotę 30 maja pod egidą Milko Mazury MTB odbędzie się też oficjalny trening ze Szprycha Giżycko w ramach Dni Giżycka na trasie wyścigu „Bitwa o Twierdzę Boyen”. Tego dnia rozegrany miał giżycki etap Milko Mazury MTB „Bitwa o Twierdzę Boyen”, który został odwołany ze względu na COVID-19. Terminarz cyklu jest aktualizowany, wkrótce informacje na ten temat:)

 


 


 
 

organizacja:


Biuro Promocji i Polityki Społecznej UM Giżycko


Giżyckie Centrum Kultury


Twierdza Boyen


gizycko.tv


 

współpraca:


Miejska Biblioteka Publiczna


Giżyckie Archiwum Cyfrowe


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji


Port Ekomarina Giżycko


Giżycka Grupa Regatowa


Stowarzyszenie Wspólnota Mazurska