Dubieński Chór Księży zaśpiewał w Ratuszu

Giżycko i Dubno to miasta partnerskie od ponad 20 lat. Wielowątkowa i bardzo aktywna współpraca przybrała na sile w obliczu trwającej w Ukrainie wojny. 

W miniony weekend przedstawiciele obu miast spotkali się podczas XXI Międzynarodowych Koncertów Muzyki Cerkiewnej, a w poniedziałek Ratusz gościł przedstawicieli ukraińskiej cerkwi prawosławnej i dubieński Chór Księży Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej, który zjawiskowo wykonał w sali konferencyjnej giżyckiego urzędu dwa utwory.

Dubieński Chór Księży Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej

Podczas niedzielnego koncertu galowego XXI Międzynarodowych Koncertów Muzyki Cerkiewnej organizowanych przez Zarząd Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce i Parafię Greckokatolicką p.w. Św. Trójcy w Giżycku, burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, otrzymał z rąk biskupa ukraińskiej cerkwi prawosławnej najwyższe odznaczenie, za pomoc i dotychczasowe działania na rzecz Ukrainy.

 

Jak podkreślił burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz, odznaczenie przyjął na swoje ręce, ale jest ono adresowane do wszystkich giżycczan, którzy z dobroci serca nieśli pomoc, niosą i będą pomagać w przyszłości. 

 

  Burmistrz | Wideo FB

https://www.facebook.com/burmistrzIwaszkiewicz

 

W poniedziałek przypadła kolejna okazja do spotkania. Ratusz odwiedzili śpiewacy z Chóru Księży Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej i przedstawiciele cerkwi, którzy dzień wcześniej wręczyli burmistrzowi odznaczenie. Sala konferencyjna giżyckiego Ratusza zamieniła się na chwilę w salę koncertową. Chórzyści zjawiskowo wykonali dwa utwory. Burmistrz Giżycka jeszcze raz oficjalnie podziękował za odznaczenie, a informację o nim opublikował na swoim fanpage'u.

 

Dubieński Chór Księży Ukraińskiej Cerkwi PrawosławnejDubieński Chór Księży Ukraińskiej Cerkwi PrawosławnejDubieński Chór Księży Ukraińskiej Cerkwi PrawosławnejDubieński Chór Księży Ukraińskiej Cerkwi PrawosławnejDubieński Chór Księży Ukraińskiej Cerkwi PrawosławnejDubieński Chór Księży Ukraińskiej Cerkwi PrawosławnejDubieński Chór Księży Ukraińskiej Cerkwi PrawosławnejDubieński Chór Księży Ukraińskiej Cerkwi PrawosławnejDubieński Chór Księży Ukraińskiej Cerkwi PrawosławnejDubieński Chór Księży Ukraińskiej Cerkwi PrawosławnejDubieński Chór Księży Ukraińskiej Cerkwi PrawosławnejDubieński Chór Księży Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej

 

Fot. gizycko.pl/ J. Maciejewska-Kucfir