Dzień Pluszowego Misia | 25 listopada

25 listopada świętują najpopularniejsze przytulanki na świecie. Ta urocza zabawka towarzyszy dzieciom przez najmłodsze lata, uwielbia się tulić, inspiruje do zabawy, pomaga zasnąć. W Giżycku mieszka wielu Misiów Pluszowych. Jeden z nich wykorzystał dzisiejszy dzień na załatwienie sprawy w Urzędzie Miejskim. 

 

Celem wizyty było wyrobienie Giżyckiej Karty Mieszkańca. Procedura poszła ekspresowo. Miś zadowolony, wrócił do świętowania, a urzędnicy czekają na kolejnych mieszkańców, którzy nie złożyli jeszcze swojego wniosku. Szczegóły dotyczące programu znajdują się w zakładce Giżycka Karta Mieszkańca.

 

Relacja z wizyty Misia Pluszowego | 25 listopada 2021 r. 

 

Co roku przypominamy historię powstania misia, która jest bardzo ciekawa. Podobno, związek z nią miał sam prezydent Stanów Zjednoczonych – Teodor Roosvelt. Podczas prezydenckiego polowania w 1902 roku, jeden z myśliwych postrzelił małego niedźwiadka. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków zdarzenia uwiecznił na rysunku wizerunek niedźwiadka, który później ukazał się w waszyngtońskiej gazecie. Grafika stała się inspiracją dla Morrisa Mitchoma, imigranta z Rosji do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy. W ciągu kilku lat Mitchom stał się potentatem i właścicielem firmy „Ideal”, jednej z najbardziej znanych firm produkujących pluszowe misie.
Zachęcamy do powspominania swych ukochanych Misiów albo do zorganizowania domowego przyjęcia z udziałem Misia.