XV Międzyszkolny Festiwal Piosenki Europejskiej

W Szkole Podstawowej nr 3 na Wilanowie, od wielu lat, regularnie odbywało się święto piosenki europejskiej. Tym razem, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, po raz piętnasty, młodzież pod czujnym okiem nauczycieli, zorganizowała Międzyszkolny Festiwal Piosenki Europejskiej.

Wzięli w nim udział uczniowie Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 3 w Giżycku, a także uczniowie ze Szkół Podstawowych w Wilkasach, Bystrym i Upałtach. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali utwory znanych wykonawców w języku polskim, rosyjskim i angielskim do podkładu audio. Jako gwiazda festiwalu wystąpił uczeń SP 3 w Giżycku – Adam Piórkowski w pokazie swoich autorskich piosenek.

 

 

W konkursie komisja oceniała poprawność wykonania  i ogólne wrażenie artystyczne występów uczestników w dwóch kategoriach: kl. 4-6 i kl. 7-8. I miejsce wśród klas młodszych zajęła uczennica  SP1  w Giżycku - Aurelia Kowalewska, a wśród starszych - Amelia Somionka reprezentująca GOKiR Wilkasy. Drugą lokatę uzyskały Anta Fijałkowska i Maja Orzoł- podopieczne GOKiR Wilkasy, a trzecią – Nikolina Pietrzak z GOKiR Wilkasy w kategorii klas 4-6 ,a także ex aequo w kategorii kl. 7-8- Szymon Szostak z SP1 w Giżycku oraz duet Kinga Fejfer i Iga Huta-Hołdowska wraz z grupą taneczną z SP3 w Giżycku. W tym roku również publiczność nagrodziła swoich faworytów. Okazał się nim duet z SP3 w Giżycku, który zaprezentował piosenkę „Solo” z tegorocznej Eurowizji. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy  i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Giżycka, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, Wójta  Gminy  Giżycko, sklep World Computer, Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej  nr 3 w Giżycku. Całą uroczystość swoją obecnością uświetnili Wiceburmistrz Miasta Giżycka- pan Cezary Piórkowski, przewodnicząca Rady Rodziców przy SP3 w Giżycku- pani Eliza Wojsław oraz  dyrektor  i wicedyrektor SP 3 w Giżycku- panie Ewa Lewińska i Anna Biraga.

Mamy nadzieję, że Szkoła Podstawowa nr 3 na Wilanowie ponownie będzie rozbrzmiewała muzyką w maju  przyszłego roku. Będzie to już szesnasta edycja. Zapraszamy.