Fotorelacja | Koncert charytatywny „Pomagamy Solidarnie Ukrainie”

7 maja 2022 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Giżycku odbył się wyjątkowy, koncert charytatywny „Pomagamy Solidarnie Ukrainie". Na scenie gościliśmy wyjątkowych artystów z Giżycka, regionu Mazur, partnerskiego miasta Dubna, Kijowa i Gdańska. A wszystko w szczytnym celu. Pomagamy Ukrainie i naszym przyjaciołom w Dubnie. Było pięknie i wzruszająco.

 

Koncert zorganizował Związek Ukraińców w Polsce Oddział Mazurski oraz Koło w Giżycku we współpracy ze Szkołą Muzyczną i dyrektor Aliną Skupińską.   Wystąpił reprezentacyjny chór „Kamerton” Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców, chór "Cantabile" GCK, Olga Piddubnyk Дубно | Ukraina z akompaniamentem Arkadiusza Krawiela PSM, pianista Miłosz Grzywiński Giżycko, duet wyjątkowych głosów i artystek z Kijowa | Ukraina, pani Walentyna z Kijowa z bardzo dobitnym, autorskim wierszem, Slavik Łukayńczuk i Viktoria Petiuk z Giżycka oraz Chór Vyrij / Хор Вирій z Gdańska | Polska, tworzony przez artystów pochodzenia ukraińskiego urodzonych w Polsce, a także Ukraińców przybyłych z ogarniętego wojną kraju. Swoją obecnością wydarzenie uświetnił ksiądz biskup Eparchii Olsztyńsko-Gdańskiej Cerkwi Greckokatolickej Arkadiusz Trochanowski, którego słowa stanowiły klamrę dedykowanego Ukrainie wydarzenia.  

 

Środki zebrane podczas koncertu, zasilą specjalne giżyckie konto POMAGAMY UKRAINIE i w całości przeznaczone zostaną na wsparcie potrzebujących w Ukrainie.      

 

Fot. gizycko.pl / M. Kulas-Szyrmer