Giżycka Konferencja Ornitologiczna

Giżycka Konferencja Ornitologiczna

Giżycka Konferencja Ornitologiczna

26 czerwca 2021 r. o godz. 9.00

Sala konferencyjna w Porcie Ekomarina, ul. Dąbrowskiego 14

 

Giżycka Konferencja Ornitologiczna to kontynuacja edukacyjnego przedsięwzięcia poprzednich IV edycji Mazurskich Konferencji Ornitologicznych organizowanych we współpracy z Zakładem Unieszkodliwianiem Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Jest to impreza skierowana do wszystkich lokalnych miłośników ptaków i przyrody. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem i przyciągnęły dużą widownię, wśród której byli zarówno początkujący miłośnicy przyrody, jak i osoby o zaawansowanej wiedzy zajmujące się ornitologią w sposób profesjonalny.

Uwaga – ilość miejsc mocno ograniczona. Wszystkich zainteresowanych prosimy o rezerwację miejsc mailowo mazurskaprzyroda@gmail.com lub telefonicznie pod nr 507 958 362. Na zgłoszenia czekamy do 20 czerwca 2021r. lub wyczerpania liczby miejsc.

W czasie tej edycji będą poruszane zagadnienia ogólne związane z etyką miłośnika ptaków, zasadami dominującymi w ornitologii, przez spojrzenie osób zajmujących się fotografowaniem i filmowaniem przyrody, aż po najnowsze nowinki techniczne związane z ochroną ptaków, czy przedstawienie aktualnych trendów i wyników badań. W programie wykłady m.in.: Krzysztofa Pawlukojcia, znanego giżyckiego miłośnika ptaków, wykład doktora Marcina Polaka na temat rzadkich i ginących ptaków Lubelszczyzny, Krzysztofa Jankowskiego – „Rzadkie ptaki obserwowane w 2020 roku na Warmii i Mazurach”, Moniki Klimowicz – „Keep calm and ratuj ptaki”, doktora Jacka Betleja – „Ślepowron – ornitologiczny symbol Górnego Śląska czy Marcina Kostrzyńskiego – „Zwierzęta w obiektywie (bogactwo pol- skiej przyrody)”.

Giżycką Konferencję Ornitologiczną patronatem honorowym objął Burmistrz Giżycka, a patronatem merytorycznym Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków i Polskie Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Patronat medialny: Gazeta Giżycka, Przyroda Polska, mazury.info.pl, Meloradio