Giżyckie nabrzeże wyróżnione

1 czerwca w siedzibie Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Kulturalnego w Warszawie burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz odebrał nagrodę im. gen. Ignacego Prądzyńskiego za wkład naszego miasta w rozwój infrastruktury nabrzeżowej.

Burmistrz odbiera nagrodę PTTK

Fot. https://www.facebook.com/burmistrzIwaszkiewicz

 

Giżycko jako członek Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie otrzymało wyróżnienie za budowę kładki nad kanałem Łuczańskim i przebudowę części nabrzeża jezior Niegocin. Giżycki projekt zrealizowano w partnerstwie samorządów Stowarzyszenia i PGW Wody Polskie. W ramach projektu, u naszych sąsiadów wykonano remonty kanałów Szymońskiego, Łuczańskiego, Mioduńskiego, Grunwaldzkiego i Tałtckiego, przebudowano części nabrzeża jezior Mikołajskiego, Nidzkiego oraz brzegów rzeki Pisy, wybudowano kładkę w Mikołajkach, a także wyremontowano śluzę Guzianka I i wybudowano śluzę Guzianka II.

 

Nagrodzone projekty dofinansowano z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

 

Nagroda gen. Ignacego Prądzyńskiego przyznawana jest przez Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego od 2016 roku. Patronat nad konkursem objęli Minister Infrastruktury oraz Minister Sportu i Turystyki.