Giżycko w Cambridge dzięki Janinie Morskiej

Matematyka z panią Janiną Morską, po tegorocznych wakacjach, zapewne będzie jeszcze ciekawsza. Uczniowie spodziewać się mogą, że ich nauczycielka przetestuje na nich nowe metody, o których wiedzę przywiozła prosto z Cambridge!

Pani Janina Morska, nauczycielka matematyki z Giżycka, w połowie sierpnia (8-12.08) wyjechała do Anglii na XVI Międzynarodową Konferencję Matematyczną. To już kolejna z konferencji, w których Pani Janina nie tylko bierze udział, ale jednocześnie je koordynuje. Wydarzenie pod hasłem "W oparciu o przeszłość budujemy przyszłość", odbyło się w jednym z najstarszych i znanych miejsc w Cambridge - w King's College. Pani Janina miała tam swoją prelekcję. Swoim warsztatem podzieliła się z uczestnikami, którzy przybyli na konferencję z ponad 30 krajów i docenili ją wielkimi brawami!     kaplica w King;s College

 

Pani Janina Morska, a w tle słynna kaplica w King's College ze wspaniałymi witrażowymi oknami

 

Wykłady i warsztaty  dotyczyły głównie pracy z uczniami, modelowania matematycznego, nowoczesnych metod pracy. Z uwagi na to, że uczestnicy przybyli z ponad trzydziestu krajów, z niemal wszystkich kontynentów, wymiana doświadczeń i wiedzy była tym bardziej ciekawa i różnorodna.  

 

Pani Janina Morska podczas wystąpienia, zaprezentowała swój warsztat pracy, który znacznie przebudowała w ciągu ostatnich lat. Mówiła o nowoczesnych technologiach, które na co dzień wykorzystuje na lekcjach (nie tylko zdalnych). Podczas całej konferencji reklamowała także nasz region mazurski i miasto Giżycko. Zgodnie z relacją Pani Janiny, dla wielu osób, Mazury to egzotyczne miejsce, zwłaszcza dla uczestników z Afryki czy Azji.  

 

Pani Janina to prawdziwy nauczyciel z pasją! Uczniowie, zapewne bez troski rozstaną się z wakacjami, wiedząc, że ich nauczyciel czeka na nich z głową pełną pomysłów. Życzymy wszystkim takich nauczycieli!      Jadalnia w King's

 

Klimatyczna jadalnia w King's, gdzie uczestnicy konferencji jadali śniadania i lunche

Pani Janina Morska

Pani Janina Morska podczas prelekcji

    Pani Janina z materiałami promującymi Giżycko

Pani Janina Morska z materiałami promującymi Giżycko

 

Zdjęcia: archiwum Janiny Morskiej

Na podstawie informacji Janiny Morskiej