II Letnie Koncerty Fortepianowe i Kameralne | 7 lipca

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku zaprasza na drugą edycję wakacyjnego cyklu koncertów fortepianowych w sali koncertowej szkoły.

Na inauguracyjnym występie będziemy mogli podziwiać talent i muzyczne, fortepianowe możliwości Aleksandry Świgut. Koncert odbędzie się w czwartek 7 lipca w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st, godz. 18.00, wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy na ten i kolejne występy w ramach Letnich Koncertów Fortepianowych i Kameralnych.

 

W programie najbliższego koncertu F. Chopin, F. Liszt:

Fryderyk Chopin - Barkarola Fis- dur

Fryderyk Chopin - Scherzo cis-moll op. 39

Lento con gran espressione cis-moll op. pośm

Fryderyk Chopin - Sonata b-moll op. 35

Franciszek Liszt - Liebestraum As-dur (Marzenie o miłości)

Gretchen am Spinnrade (Małgorzata przy kołowrotku)

Fryderyk Chopin - Wariacje na temat La ci darem la mano op. 2 

 

letnie_koncerty 

Aleksandra Świgut, pianistka, solistka i kameralistka, doktor sztuk muzycznych, pedagog Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Zdobywczyni II nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie.

Wykonawstwo na fortepianach historycznych jest ważnym nurtem działalności koncertowej pianistki. Zdolność poruszania się w różnych tradycjach wykonawczych czyni ją artystką wszechstronną i nie zamykającą się na jednym nurcie wykonawczym.

Półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Artura Rubinsteina w Tel Avivie i uczestniczka XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.  Zdobywała II nagrody w międzynarodowych konkursach pianistycznych dla młodych muzyków w Ettlingen, Enschede, Nowym Orleanie. Brała udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. Chopin i Jego Europa, Festiwalu Pianistycznym w Nohant, Wielkanocnym Festiwalu Beethovenowskim. Festiwalu Chopin a Paris, Międzynarodowym Festiwalu w Dusznikach Zdroju, Międzynarodowym Festiwalu Midis-Minimes w Brukseli.

Jako solistka koncertowała wieloma z orkiestrami: Helsingborg Symphony Orchestra, Orkiestrą XVIII wieku, AUKSO, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, Netherland Symphony Orchestra, Liepaja Symphony Orchestra.

Koncertuje również jako kameralistka. W 2014 roku wraz z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem nagrała płytę z utworami Roberta Schumanna wydaną przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie. Występuje także z siostrą skrzypaczką Agnieszką Świgut.

Stypendystka Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (2003-2010), który aktualnie wspiera jej działalnością pedagogiczną. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury, Fundacji im. Franciszka Wybrańczyka, niemieckiej Fundacji Jutting. W 2020 roku otrzymała stypendium  Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Młodych Naukowców oraz Stypendium Młoda Polska.

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej w Katowicach, Akademii Muzycznej w Gdańsku, a także Guildhall School of Music  and Drama w Londynie.

Aleksandra Świgut jest reprezentowana przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

 

letnie_koncerty2