Ile waży starość?

Ile waży starość? Ile czasu potrzebuje herbata? Czy mnie to czeka? Czy mnie ktoś zrozumie? Z odpowiedziami na pytania dotyczące starości przychodzi akcja społeczna prowadzona przez Stowarzyszenie Tulipany.

 

Giżyckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona, Ich Rodzin i Przyjaciół "Tulipany" we wtorek 28 marca przeprowadziło wśród pracowników Urzędu Miejskiego akcję "Przymierz Babcię - czyli krótka historia o niezgrabności". 

 

Spotkanie przeprowadzone w formie warsztatów miało na celu przybliżenie potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Ochotnicy przymierzali specjalny skafander, który pozwolił im poczuć się jak starsza, schorowana osoba. Dzięki niemu, można było na własnej skórze dowiedzieć się z jakimi trudnościami zmagają się często seniorzy. Wejście po schodach, zwykła płatność za zakupy, czy po prostu zrobienie zakupów potrafi stanowić duży problem. 

 

Warsztaty prowadzone przez Stowarzyszenie to prawdziwa lekcja empatii i szansa na zmniejszenie barier pokoleniowych poprzez wzajemne zrozumienie.

 

Stowarzyszenie Tulipany z wizytą w UMStowarzyszenie Tulipany z wizytą w UMStowarzyszenie Tulipany z wizytą w UMStowarzyszenie Tulipany z wizytą w UMStowarzyszenie Tulipany z wizytą w UMStowarzyszenie Tulipany z wizytą w UMStowarzyszenie Tulipany z wizytą w UMStowarzyszenie Tulipany z wizytą w UMStowarzyszenie Tulipany z wizytą w UMStowarzyszenie Tulipany z wizytą w UMStowarzyszenie Tulipany z wizytą w UMStowarzyszenie Tulipany z wizytą w UM

 

Fot. gizycko.pl/ JMK