Jakub Kochanowski ze złotem Ligi Narodów!

To był piękny turniej! W połowie lipca cieszyliśmy się sukcesem siatkarek z udziałem Moniki Fedusio, dziś gratulujemy Jakubowi Kochanowskiemu, który sięgnął po złoto Ligi Narodów z Polską Reprezentacją Piłki Siatkowej. Siatkarz został także wyróżniony nagrodą indywidualną dla najlepszego blokującego!

W niedzielnym (23 lipca) turnieju Polacy zmierzyli się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Biało-Czerwoni wygrali mecz 3:1 (25:23, 24:26, 25:18, 25:18) i tym samym sięgnęli po trofeum. Ostatni raz w tej rangi turnieju Polacy triumfowali w 2012 roku. 

 

Galeria https://www.facebook.com/PolskaSiatkowkaOfficial

 

Siatkarze podczas Ligi Narodów

List gratulacyjny Burmistrza Giżycka kierowany do Jakuba Kochanowskiego.

 

Jakub Kochanowski Reprezentant Polski w piłce siatkowej, Mistrz Ligi Narodów 2023 W imieniu swoim, przedstawicieli giżyckiego środowiska sportowego oraz mieszkańców Giżycka, składam serdeczne gratulacje oraz wyrażam ogromne uznanie za wszystkie dotychczasowe sukcesy w sporcie, a zwłaszcza za ostatnie – historyczne zdobycie złotego medalu w rozgrywkach Ligi Narodów. Brawo! Gratulacje należą się również za zdobycie nagrody indywidualnej wśród blokujących, to dowód znakomitej postawy i wysiłku włożonego w zwycięstwo Polskiej Reprezentacji. Cieszę się, że wysiłek wkładany w samorealizację sportową, przyczynił się do uzyskania tak niebywale wysokiej noty w sporcie. Dzięki swojej determinacji, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń, jesteś i będziesz prawdziwym wzorem do naśladowania dla wielu młodych pokoleń, a to bezcenny sukces wpisany na stałe w życiorys. Jesteśmy dumni, że nasi młodzi giżycczanie są tak zdolni i usportowieni, a swoją żmudną i ciężką pracą dążą do osiągnięcia wymarzonego celu, w tym światowego!  Życzę dalszego rozwoju oraz doskonalenia umiejętności, a przede wszystkim kolejnych światowej klasy osiągnięć. Gratuluję sukcesów i bardzo dziękuję za godne reprezentowanie naszego kraju i Giżycka na międzynarodowej arenie sportowej!

 

 

 

Fot. https://www.facebook.com/PolskaSiatkowkaOfficial