Giżycko może wygrać inteligentne przejście dla pieszych

Ruszył konkurs, w którym Giżycko może wygrać inteligentne przejście dla pieszych. O wygranej zadecydują głosy mieszkańców.

Giżycko bierze udział w konkursie „Inteligentne Przejście” organizowanym przez Orange Polska. O wygranej zadecydują mieszkańcy, głosując za pośrednictwem strony internetowej. W trzech zwycięskich miastach Orange przekształci po jednym niebezpiecznym przejściu dla pieszych w dużo bezpieczniejsze, aktywne przejście „smart”.

 

Głosowanie ONLINE
trwa do 28 marca

 

Baner

 

W Giżycku, jeśli wygramy, zmodernizujemy przejście przy skrzyżowaniu ulicy Traugutta i ulicy Pionierskiej. Głosować na Giżycko mogą wszyscy bez względu na to, gdzie mieszkają. Każdy głos się liczy. Wystarczy wejść na stronę konkursu www.inteligentneprzejscie.pl i postąpić zgodnie z instrukcją. Duże i małe miasta mają równe szanse na wygraną, bo organizatorzy przypisują głosom na każde miasto odpowiednią wagę, proporcjonalne do liczby jego mieszkańców.

 

Jak działa inteligentne przejście?

 

Czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców. Z kolei sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów.

 

- Już ponad sto miast w Polsce korzysta z inteligentnych rozwiązań, w tym z przejść dla pieszych „smart”. Nowe technologie mogą zwiększyć bezpieczeństwo również w Giżycku, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich do głosowania w konkursie „Inteligentne przejście” – mówi Daria Drabik - koordynatorka konkursu w Orange Polska.

 

Według statystyk Komendy Głównej Policji w 2021 roku w Polsce na przejściach dla pieszych doszło do ponad 2 300 wypadków, w których zginęły 153 osoby, a 2275 zostało rannych. Większość z nich miała miejsce jesienią i zimą, kiedy widoczność przy wcześnie zapadającym zmierzchu mocno się pogarsza. Znacznej części z tych wypadków można było zapobiec.

Głosowanie potrwa do 28 marca i odbywa się na stronie internetowej konkursu www.inteligentneprzejscie.pl. Tam znajdują się również aktualizowane na bieżąco wyniki głosowania.

 

Dalszych informacji udzieli:

Jagoda Nowicka

jagoda.nowicka@gizycko.pl

tel. 87 732 41 55

 

Dalszych informacji dla mediów udzielą:

Agnieszka Stefaniuk, Icon Strategies

a.stefaniuk@iconstrategies.pl

telefon: 609 208 289

 

Anna Przybysz, Icon Strategies

a.przybysz@iconstrategies.pl

telefon: 609 373 405