Laboratoria przyszłości aktywne w SP7

Praca z długopisami 3D, kodowanie, programowanie, wykorzystanie wyjątkowego robota - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 codziennie doskonalą umiejętności, które nabyli w ramach wdrożonego w szkole programu o nazwie „Laboratoria przyszłości”.

We wtorek 8 listopada szkoła gościła Senator Małgorzatę Kopiczko oraz Zastępcę Burmistrza Pana Cezarego Piórkowskiego. Uczniowie zaprezentowali gościom możliwości sprzętu zakupionego w ramach programu.  

Uczeń

 

Uczestnicy zajęć rozwijających zainteresowania Rysunek 3D pokazali, jak pracują z długopisami 3D. Uczniowie, którzy biorą udział w zajęciach Kodowanie na ekranie wykorzystali w swoim pokazie Photony. Goście mieli okazję zobaczyć również  wykorzystanie umiejętności programowania w pracy z dronami, drukarkami 3D  oraz klockami Gigo. Największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja robota z chwytakiem DJI Robomaster EP.  

 

Druga część spotkania to rozmowa z uczestnikami programów Erasmus +. Uczestnicy programu  „Nauki ścisłe na serio i na luzie, dzisiaj i w przyszłości” opowiedzieli o swoich wrażeniach z pobytu w Turcji. Natomiast nauczyciele, którzy biorą udział w programie „Szkoła z klasą” podzielili się doświadczeniami ze szkoleń metodycznych na

Malcie. 

 

Więcej o szkoleniu nauczycielek SP7 w ramach ERASMUS+

Baner artykułu

 

Fot. K. Koletyński