Marta Dąbrowska | To było 6 ciekawych lat

Marta Dąbrowska zarządzała Giżyckim Centrum Kultury przez 6 lat (2015-2021). Od lutego 2022 r. zastąpi ją Dariusz Skrzypek. Jak dotychczasowa dyrektor wspomina lata pracy w GCK? Co udało jej się zbudować przez te lata, co sprawia jej największą dumę i komu dziękuje za współpracę. Zapraszamy do lektury, a Pani Marcie życzymy sukcesów na nowej ścieżce kariery.

 

To było 6 ciekawych lat

 

Za mną 6 lat pracy w giżyckiej instytucji kultury, w czasie których został zrealizowany remont budynku Giżyckiego Centrum Kultury, udało się odbudować bazę sponsorów, nawiązać współpracę z zewnętrznymi firmami - organizatorami imprez plenerowych w amfiteatrze w twierdzy Boyen, zorganizować kino w GCK, ożywić ruch turystyczny w twierdzy Boyen, odbudować obiekty w twierdzy przy współpracy z UM, wprowadzić nowe zajęcia, wypracować przychód jednostki na poziomie około 2 000 000 zł, wprowadzić nowe imprezy, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń miejskich m.in. Święto Miast Partnerskich, Kolorowe Zakończenie Wakacji, Festiwal Światła i Dźwięku Twierdza Boyen. Udało się wprowadzić ofertę zajęć edukacyjnych w Twierdzy Boyen m.in warsztaty ekologiczne, gry terenowe oraz Chatę Świętego Mikołaja.

 

 

Każdy rok był inny i czego innego nauczył - od klasy ognioodporności płyt w czasie remontu GCK po prace konserwatorskie, redagowanie gazety, organizację imprez itp.

 

Okres pandemiczny wymusił zmiany w funkcjonowaniu jednostki. Był to najtrudniejszy czas dla nas. Było wiele niewiadomych, trudnych wyborów. Pandemia wymusiła kreatywne podejście do kultury stąd też zrodził się m.in. pomysł nagrywania wywiadów z cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi” mam nadzieję, że ten projekt będzie kontynuowany.

 

Serdecznie dziękuję Wszystkim za współpracę, słowa krytyki oraz pochwały. Dziękuję Burmistrzowi Wojciechowi Iwaszkiewiczowi za możliwość kierowania jednostką. Dziękuję Panu Romanowi Łożyńskiemu za okazane wsparcie oraz słowa otuchy. Dziękuje mojej rodzinie za wyrozumiałość. Pragnę serdecznie podziękować SPONSOROM za chęć oraz możliwość współpracy na rzecz giżyckiej kultury. Mam jednocześnie nadzieję, że nie mówimy sobie „żegnaj”, a jedynie „do zobaczenia” i uda nam się jeszcze podjąć niejeden wspólny projekt.

 

Dziękuję mojemu zespołowi, bez którego nie udałoby się odnieść wielu sukcesów w GCK i w Twierdzy. To był zaszczyt z Wami współpracować.

 

Pozostawiam jednostkę w bardzo dobrej kondycji, przekażę swoje obowiązki nowemu dyrektorowi i będę kibicować, aby mógł realizować swoją koncepcję.

 

Przede mną nowe wyzwanie, nowe miejsce. Dziękuję Burmistrzowi Rynu Jarosławowi Filipkowi oraz komisji rekrutacyjnej za okazane zaufanie i powierzenie mi stanowiska Dyrektora Regionalnego Parku Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie. Potencjał miasta Ryn jest bardzo duży i mam nadzieję, że przy współpracy z Władzami Miasta oraz zespołem RPEKiT uda nam się zrealizować wiele udanych wydarzeń oraz inwestycji.

 

Marta Dąbrowska,

dyrektor GCK (2015-2021)

 

 

Oryginalny tekst opublikowano w 62. numerze miesięcznika Moje Giżycko, redagowanym przez Martę Dąbrowską.

Fot. Fotografia Tomasz Karolski