Mażoretki z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Giżyckie mażoretki Syrenki po raz drugi wzięły udział w Mistrzostwach Mażoretek Polski Północno-Wschodniej, które odbyły się 10 kwietnia w Olecku i wywalczyły brązowy medal. Udział w mistrzostwach wzięła także ich trenerka, Karolina Doruch.

Syrenki, w składzie: Rozalia Janczylik, Eliza Arasimowicz, Aleksandra Tracichleb, Anastazja Antonina Ekstowicz, Klaudia Sutuła, Hanna Machejko, Magdalena Gutowska, zdobyły tytuł II Wicemistrzyń Polski Północno-Wschodniej w kategorii mini baton kadetki.

W najliczniej obsadzonej konkurencji mistrzostw, solo baton seniorki (12 zawodniczek), brązową medalistką została Karolina Doruch, dla której był to pierwszy start po prawie trzyletniej przerwie. Dodatkowo, kolejne dwa trzecie miejsca przyznano jej w kategoriach solo 2x baton seniorki i solo buława seniorki.   W mistrzostwach wzięło udział 11 zespołów z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego.   Zdjęcia i informacje: Karolina Doruch