Mazury Curling Festival 2022

Mazury Curling Festival 2022

Mazury Curling Festival 2022

23 sierpnia - 2 września

Już po raz jedenasty Giżycko i Wilkasy gościć będą uczestników Mazury Curling Festival – największego w Polsce spotkania miłośników tej zimowej dyscypliny sportu.

Udział w festiwalu weźmie ponad 170 curlerów z wszystkich Polskich ośrodków curlingowych (AZS Gliwice, KS Warszowice, MCC Warszawa, POS Łódź, ISRS Culani Warszawa, Dzik Świdnica, UKS Lwy Gdańsk, Wakuta Sopot, Gdańsk Curling Club, PKC Poznań) oraz z Włoch, Litwy, Ukrainy i Szwajcarii, aby trenować i rywalizować pod okiem trenerów ze Szkocji (Philip Ross, Stawart Sutherland), Włoch (Alberto Arienti) i z Polski.

Mazury Curling Festiwal

Fot. gizycko.pl/ Fotografia Tomasz Karolski

 

Na lodowisku Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych w Giżycku trenować i rywalizować będą zarówno amatorzy, jak i Mistrzowie Polski, młodzicy i juniorzy i zawodnicy dorośli, gościć będziemy grupę zawodników na wózkach. Organizacja wydarzenia odbywa się pod patronatem Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W międzynarodowym turnieju Mazury Curling Cup weźmie udział 36 drużyn.

 

 

Mazury Curling Festival 2022

MCSL, ul. Królowej Jadwigi 7d

23.08 - 2.09

 

Uroczyste otwarcie turnieju Mazury Curling Cup

Poniedziałek 29 sierpnia o 10.15

 

Briefing z udziałem organizatorów oraz przedstawicieli władz Giżycka

Poniedziałek 29 sierpnia o 10.30

 

Mecze finałowe turnieju

Środa 31 sierpnia, około 16.00

 

 

Camp trwa od wtorku 23 sierpnia, do niedzieli 28 sierpnia wieczorem. Turniej Mazury Curling Cup od poniedziałku 29 sierpnia do środy 31 sierpnia.

 

Tegoroczną nowością jest pierwsza edycja turnieju par mieszanych. Turniej par odbędzie się w dniach 1-2 września i zgromadzi 24 pary. Curling par mieszanych jest młodszą konkurencją olimpijską, mecze odbywają się wg nieco innych zasad, ale są równie emocjonujące.

 

Przebieg rywalizacji można śledzić na https://curlingevent.com/event/MCC2022 oraz https://curlingevent.com/event/MMDC2022

 

Obóz współfinansowany w ramach Programu „Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO 2022” ze środków Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wydarzenie współfinansowane z budżetu miasta Giżycka.

 

Kontakt:

Łukasz Janczar, lukasz.janczar@wp.pl, +48 507 024 745

Ze sportowym pozdrowieniem