Można zgłaszać kandydatów | Laur "Najlepszym z Najlepszych"

Laur "Najlepszym z Najlepszych" to coroczna nagroda Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ustanowiona dla uhonorowania i nagrodzenia osób, instytucji lub firm, które swoimi osiągnięciami w minionym roku przyczyniły się do promocji Warmii i Mazur w kraju i na świecie.

 

Zgłoszenia kandydatów do nagrody dokonują dyrektorzy departamentów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gabinet Marszałka na podstawie informacji własnych, prasowych oraz zgłoszeń niezależnych (instytucji, stowarzyszeń, osób fizycznych). Nagrody przyznawane są w różnych obszarach  i dziedzinach, m.in. w kategorii kultura, sport, gospodarka, rozwój i innowacje, nauka, turystyka, sztuka kulinarna, czy zdrowie, zależy to ostatecznie od rodzaju zgłoszeń.

 

Zgłoszenia w formie pisemnej lub elektronicznej wraz z uzasadnieniem, przekazywać można do Gabinetu Marszałka do 31 grudnia każdego roku. Formularze oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego: https://warmia.mazury.pl/wladze-wojewodztwa/marszalek/najlepszym-z-najlepszych 

 

W ostatniej 19. edycji nagród zgłoszona przez Giżycko Ola Juszkiewicz, otrzymała Laur "Najlepszym z Najlepszych" w kategorii Osobowość. Nagrodę w kategorii Sport zdobyła Laura Banach zawodniczka Giżyckiej Grupy Regatowej, która w 2021 roku zdobyła pięć złotych medali na najważniejszych imprezach w klasie DN i był to jak do tej pory najlepszy rok w karierze osiemnastolatki. Doceniono również działalność pobliskiego Campingu Echo w Rydzewie nad jeziorem Niegocin, jako idealne miejsce wypoczynku i dobrą bazę wypadową na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Warto zobaczyć laureaci 2022. W gronie laureatów jest również nasz utytułowany siatkarz, reprezentant Polski Kuba Kochanowski (sport 2018) i żeglarka Julia Szmit (sport 2017). 

 

Jesteśmy z tego bardzo dumni i mamy nadzieję, że kolejni giżycczanie, giżyckie firmy i instytucje poszerzą grono laureatów prestiżowych nagród marszałka w kolejnym roku. Zachęcamy do przesyłania swoich propozycji i kandydatur. Zachęca również sam Marszałek.

 

"To nie jest zwyczajne wyróżnienie. Istnieje przecież wiele nagród przyznawanych przy różnych okazjach i przez wiele gremiów – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - Jednak Laur to cała organizacyjna machina, która pozwala wyszukać osoby i instytucje, które w ciągu minionego roku odniosły spektakularny sukces, a których osiągnięcia przyczyniły się do sławienia dobrego imienia naszego regionu. Laur jest swego rodzaju zwieńczeniem tych sukcesów i przybliżeniem sylwetek zwycięzców mieszkańcom Warmii i Mazur."