Odczuj Ukrainę - koncert charytatywny

Charytatywna Fundacja “Głos Kobiet Ukrainy” została założona przez ukraińskie kobiety na terenie Polski, które zostały zmuszone wyjechać z Ukrainy w następstwie działań wojennych. Najważniejszą działalnością fundacji jest psychologiczna i fizyczna rehabilitacja kobiet, dzieci, inwalidów oraz humanitarna pomoc na terytorium Polski i Ukrainy.

Fundacja jest organizatorem charytatywnego koncertu “Odczuj Ukrainę”. Głównym celem tego wydarzenia jest zbiórka funduszy na pomoc kobietom i dzieciom, które zostały poszkodowane w związku z wojną w Ukrainie oraz wszystkim ludziom, którzy potrzebują opieki i zabezpieczenia.

Koncert odbędzie się 22 lipca 2022 roku o godz. 18.00 w mrągowskim amfiteatrze przy ul. Jaszczurcza Góra 10. Do udziału w koncercie zostali zaproszeni znani ukraińscy artyści: Kalush Orchestra (zwycięzca tegorocznej Eurowizji 2022), Kazka, Jerry Heil, Wellboy, DAYTON oraz  inni artyści.

W ramach koncertu zaplanowano konferencję prasową zwycięzcy tegorocznej Eurowizji KALUSH Orchestra. Honorowymi gośćmi będą bohaterowie wojenni frontów Ukrainy, którzy obecnie przebywają na rehabilitacji w Polsce.

Więcej info o koncercie https://www.facebook.com/gloskobietua

 

poster_Odczuj_Ukraine_B3_ 

Miasto Giżycko współpracuje z fundacją, która była obecna w naszym mieście na Dniach Kultury Ukraińskiej. Leży nam na sercu los wszystkich pokrzywdzonych w następstwie wojny. Stale wspieramy Ukrainę, staramy się pomagać jej obywatelom, do czego serdecznie wszystkich zachęcamy.

W celu uzyskania dodatkowych informacji oraz przekazania funduszy na konto fundacji “Głos Kobiet Ukrainy” prosimy zo kontakt: tel. +48724121608, e-mail gloskobietua@gmail.com, strona www gloskobietua.org.