Podbiły województwo, teraz czas na kraj! MTS ma moc!

Po udanych rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim, piłkarki ręczne MTS-u Giżycko zaczynają rywalizację w mistrzostwach Polski na arenie ogólnopolskiej. Podopieczne Janusza Świętonia mogą pochwalić się tytułem Mistrza Warmii i Mazur juniorek młodszych.

Decydujące spotkanie w kontekście mistrzostwa województwa giżycczanki wygrały z MKS-em Truso Elbląg, wygrywając 5 marca 24:22 (11:10). Był to o tyle szczególny mecz, że MTS rozegrał swoje pierwsze spotkanie na własnym boisku po odejściu zmarłego trenera i prezesa klubu, św. Andrzeja Paszkiewicza. W hali MOSiR w Giżycku zjawiło się dużo kibiców oraz najbliższa rodzina byłego szkoleniowca, któremu był zadedykowany ten triumf w rywalizacji z Elblągiem (który został wicemistrzem województwa).

 

MTS Giżycko

 

Teraz nadszedł czas na mecze z drużynami z całej Polski. Giżycki MTS dzięki dobrym wynikom w województwie warmińsko-mazurskim, ma prawo rywalizować w 1/16 finału Mistrzostw Polski juniorek młodszych. Szczypiornistki wkrótce udadzą się do Buku, by zagrać trzy mecze grupowe w dniach 31 marca – 2 kwietnia.

 

Rywalem Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego w grupie D będą Bukowsko-Dopiewski KPR (gospodynie miniturnieju), MKS MOS Śląsk Wrocław oraz UKPR Agrykola Warszawa. Zespół miejscowy jest świeżo upieczonym mistrzem województwa mazowieckiego, podczas gdy drużyny z Wrocławia oraz Warszawy to odpowiednio trzecia siła na Dolnym Śląsku oraz druga na Mazowszu. Do następnej fazy mistrzostw kraju awansują po dwa z czterech zespołów z każdej grupy.

 

Trzymamy kciuki za jak najdłuższy udział giżyckich szczypiornistek w mistrzostwach Polski!

 

Informacja: organizator - MTS Giżycko