Short track | To był naprawdę udany początek sezonu

W dniach 24 - 26.09.2021 r. w Gdańsku zainaugurowany został sezon 2021/2022 w short tracku. Obecny sezon jest odmienny od tych, do których przywykliśmy przez poprzednie lata - informują władze klubu UKS SHORT TRACK MOSiR Giżycko.

Po raz pierwszy Ogólnopolskie Zawody Rankingowe przybrały formę trzydniowej rywalizacji. Od popołudniowych godzin w piątek do południa w sobotę rywalizowały młodsze kategorie wiekowe Juniorzy E i Juniorzy D.  Nasz klub reprezentowany był przez sześcioro zawodników: Anię Słowikowską, Zosię Piątek, Judytę Sakowicz, Julkę Wawer i Milenę Sakowicz oraz Łukasza Piątek.

Po zaciętych rywalizacjach na indywidualnych dystansach dorobek klubu to 6 medali:

• 3 medale srebrne  Julki Wawer,
  • 2 brązowe Łukasza Piątek
  •  i 1 brązowy Zosi Piątek

Po rywalizacjach indywidualnych po raz pierwszy odbyła się rywalizacja młodszych kategorii wiekowych w sztafetach. Giżyckie dziewczęta (Julka Wawer, Zosia Piątek i Milena Sakowicz) jako  sztafeta zajęły drugie miejsce ale ze względów regulaminowych zostały zdyskwalifikowane. W śród chłopaków stworzony został mieszany team warmińsko-mazurski (dwóch chłopaków z Olsztyna i Łukasz Piątek)  Po zakończeniu rywalizacji sztafeta ta zajęła 1 miejsce.

Od godzin popołudniowych w sobotę do popołudnia w niedzielę rywalizowały starsze kategorie wiekowe, Junior C, WOMEN i MEN. Tu podobnie ja u młodszych klub znad Niegocina reprezentowało sześcioro zawodników: Weronika Biller, Kaja Kisielewska, Michalina Wawer, Jakub Nowak, Aleksander Sakowicz i Filip Sztafa. I podobnie przybyło medali:

• 3 srebrne Michaliny Wawer,
  •  1 srebrny Jakuba Nowaka
  •  i 1 brązowy Aleksandra Sakowicza

W rywalizacji sztafet, w  kategoriach  starszych zawodnicy startowali w mieszanych sztafetach jako reprezentanci  województwa warmińsko – mazurskiego. W  kategorii Juniorek C sztafeta w skład której wchodziła Michalina Wawer zajęła pierwsze miejsce, nasi zawodnicy z tej kategorii, Jakub Nowak i Filip Sztafa,  zajęli  drugie miejsce. Rywalizacja wśród kobiet  to udział  Weroniki Biller, drużyna z Weroniką w składzie  zajęła trzecie miejsce.

W klasyfikacji generalnej zawodów nasi zawodnicy finalnie pozajmowali następujące miejsca