Pomagamy Igorkowi Kamińskiemu

 

Igor to siedmioletni giżycczanin, który na co dzień zmaga się z ciężką i bardzo rzadką chorobą. Myślimy o nim i wspieramy go cały czas, jednak w ten weekend pojawi się wyjątkowa okazja, by dodatkowo móc finansowo wesprzeć tego dzielnego chłopca.  Zapraszamy na koncerty z okazji Rozpoczęcia Lata w Giżycku 25 i 26 czerwca – Igorek też tam będzie!

Pierwsza diagnoza dla Igora była stawiana w kierunku mózgowego porażenia dziecięcego. Nie była jednak trafiona. Po poszerzonych badaniach genetycznych i specjalistycznych konsultacjach okazało się, ze chłopiec cierpi na nieuleczalną dotąd chorobę genetyczną GLUT1– uszkodzony transporter glukozy. Jest to bardzo rzadka choroba. W Polsce na ta chwilę odnotowano zaledwie kilkanaście osób z podobnym schorzeniem. Na tę chorobę nie ma lekarstwa. Wiadomo jedno – bez regularnej i intensywnej rehabilitacji nie zdziała się nic. 

Igor chciałby funkcjonować tak, jak inne dzieci, bawić się, biegać, rysować, jeździć na rowerze i móc się bez przeszkód komunikować. Jest bardzo wytrwałym i dzielnym chłopcem. Fizjoterapia, logopedia, turnusy rehabilitacyjne, zajęcia z pedagogiem i psychologiem to dla niego codzienność. Chłopiec uczęszcza do przedszkola dla dzieci niepełnosprawnych i uwielbia to miejsce – jest bardzo towarzyski i potrzebuje kontaktu i zabaw z rówieśnikami.

Rodzice Igorka pracują w systemie zmianowym, łącząc pracę i opiekę nad synem. Dzięki pomocy finansowej Państwo Kamińscy będą mogli szukać nowych metod leczenia, które pomogą Igorowi w samodzielności i dorastaniu. Najlepsze efekty dają wyjazdowe turnusy rehabilitacyjne. Takich turnusów powinno być co najmniej kilka rocznie. Są bezcenne i dają realne szanse na rozwój Igora!

 

Jeśli chcesz dołożyć swoja cegiełkę i pomóc Igorkowi, nie może Cię zabraknąć na koncertach z okazji Rozpoczęcia Lata w Giżycku 25 i 26 czerwca na plaży miejskiej! Wypatruj wolontariuszy z puszkami. Bedzie tam również sam Igorek z rodzicami – możesz przekonać się jakim towarzyskim i pogodnym jest chłopcem.

Koncerty są bezpłatne i będą odbywać się w piątek 25 czerwca od godz. 19.00 oraz w sobotę 26 czerwca od godz. 20.00. Wykonawcy to m. in. Sabina Jeszka, Jessica Jean Shaun Baker, Kabaret Koń Polski i wielu innych, szczegóły w artykule mojegizycko.pl/2021/06/18/rozpoczecie-lata-2021-w-gizycku-25-czerwca/

 

Igorek jest pod opieką Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. Wpłaty można przekazywać bezpośrednio na subkonto: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: „1938 pomoc dla Igora Kamińskiego”.
Chłopca można wesprzeć również poprzez zbiórkę na stronie siepomaga.pl siepomaga.pl/igor-kaminski

Akcja charytatywna w Giżycku prowadzona jest pod patronatem Burmistrza Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.

 

 

GIŻYCKO – LETNIĄ STOLICA MAZUR | ROZPOCZĘCIE LATA 2021

Rozpoczecie-lata-2021-GIZYCKO-letnia-stolica-Mazur 

 

fot. mojegizycko.pl K. Zadroga