Set Bóg | Monika Wierzbicka wydaje nowy singiel

Set Bóg to nowy singiel Moniki Wierzbickiej zapowiadający płytę „Dusa”. Jak opisuje sama artystka, utwór jest meandryczną opowieścią o dawnym świecie Mazurów. Premierę zaplanowano na 3 lutego na profilu fb artystki.

Nowoczesny świat muzyki elektro spotyka się z dziedzictwem kulturowym – ginącą mową dawnych Mazurek i Mazurów. Monika Wierzbicka zainspirowana mazurskimi nagraniami z lat 50-tych XX wieku pisze swoje pieśni.

 

Razem z tłumaczem, Piotrem Szatkowskim oraz partnerami i przyjaciółmi płyty wierzą, że mowa autochtonów nie zginie całkowicie. A dzięki fuzji z muzyką i produkcją Rafała Benedeka wypłynie na szerokie wody i cieszyć będzie nie tylko miłośników Mazur.

 

Singiel Moniki Wierzbickiej - okładka

 

Jestem szczęśliwa pracując z ludźmi, przez ludzi i dla ludzi.

Dziękuję:

    • Ernstowi Wiechertowi za książkę Dzieci Jerominów i wszystkim osobom, które miały udział w jej wydaniu. Bez niej nie było by tej piosenki.
    • Wszystkim Mazurkom i Mazurom.
    • Rafałowi Benedekowi, Rafałowi Gorączkowskiemu, Oldze Stopińskiej, Piotrowi Szatkowskiemu, Szkole Głosu Konador, Sylwii Świątkowskiej, Kasi Trzaskalskiej i Patrykowi Tylzie za nasze spotkanie i współpracę - artystka skierowała słowa podziękowania do wszystkich zaangażowanych w pracę nad utworem.

 

Sł. Monika Wierzbicka, Tł. Piotr Szatkowski ______________Muz. Monika Wierzbicka / Rafał Benedek

Produkcja: Rafał Benedek

Mix: Rafał Benedek / Rafał Gorączkowski

Master: Patryk Tylza

Zdjęcie: Katarzyna Trzaskalska

Oprawa graficzna: Rafał Benedek

Obsada:

Monika Wierzbicka – śpiew

Rafał Benedek – elektronika

Sylwia Świątkowska – fidel płocka, skrzypce

 

Wydawnictwo powstaje pod Patronatem: Fundacji Wsparcia Nauki i Biznesu, Burmistrza Miasta Giżycka, Mazurskiego Uniwersytetu Ludowego, Urzędu Miasta Ruciane Nida, Związku Artystów Wykonawców - STOART

 

"Nie mam słów żeby wyrazić moją wdzięczność.

Zaśpiewam,  Monika Wierzbicka"