Siódemka na rzecz Wiktorka

Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej nr 7 był dniem wyjątkowym. Główny korytarz zamienił się w kwietną łąkę. Uczniowie klasy 8g, pod opieką pani Moniki Koniuszewskiej oraz pana Kamila Giczewskiego, zorganizowali Charytatywną Loterię Wiosenną na rzecz Wiktorka Kucińskiego, 5-letniego chłopca chorującego na Zespół Westa.

Wszyscy uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w loterii oraz innych atrakcjach tj. malowanie twarzy, tatuaże i modelowanie balonów. Szkołę odwiedzili przedstawiciele Lasów Państwowych, którzy opowiedzieli o lesie i jego mieszkańcach, pokazali jakie tropy można znaleźć w okolicznych lasach i wyjaśnili czym się różni poroże od rogów. Można było zrobić sobie zdjęcie na kwiecistej ściance. Loteria zakończyła się sukcesem. Ta inicjatywa rozbudziła w uczniach oraz ich rodzicach empatię oraz chęć niesienia pomocy potrzebującym.

 

Pragniemy, żeby szkolna społeczność miała świadomość, że nawet 1 złotówka może uczynić wiele dobra. Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi Wojciechowi Karolowi Iwaszkiewiczowi, firmie ikotły.com, panu Jackowi Sirant z firmy S-System, Radzie Rodziców oraz pozostałym darczyńcom za fanty, które zostały wykorzystane w czasie loterii - podsumowali organizatorzy akcji.

Loteria na rzecz Wiktorka w SP7Loteria na rzecz Wiktorka w SP7Loteria na rzecz Wiktorka w SP7Loteria na rzecz Wiktorka w SP7Loteria na rzecz Wiktorka w SP7Loteria na rzecz Wiktorka w SP7Loteria na rzecz Wiktorka w SP7Loteria na rzecz Wiktorka w SP7

 

Informacja i zdjęcia: SP7