Stanisław Tołwiński wspomina śp. Andrzeja Paszkiewicza

Stanisław Tołwiński Prezes AKJ, założyciel Stowarzyszenia GIŻYCKO – MIASTO MARZEŃ XXI WIEKU - Refleksyjne wspomnienie o śp. Andrzeju Paszkiewiczu.

 


TRUDNO UWIERZYĆ – ANDRZEJ PASZKIEWICZ NAGLE OSIEROCIŁ  NASZE GIŻYCKO I SWOICH FANÓW. REFLEKSJA I  SKROMNE WSPOMNIENIE.

 

Andrzej Paszkiewicz to oczywiście niekwestionowana wybitna postać w Giżycku. Działacz sportowy, oddany młodzieży trener, wysoko oceniany przez Polski Związek Piłki Ręcznej oraz aktywny społecznie OBYWATEL i ZASŁUŻONY DLA GIŻYCKA. Rankiem w dniu 10 grudnia pojawia się szokująca (zapewne nie tylko dla mnie) informacja – Andrzej Paszkiewicz nie żyje!

 

Poznałem Andrzeja jako osobę przyjaźnie usposobioną do innych, życzliwą, zawsze chętną do pomocy i otwartą na nowe wyzwania jeżeli widział w tym sens społeczno-obywatelski. Przez lata swojej aktywności najwięcej czasu i potencjału kreatywności poświęcał sportowej młodzieży i sukcesom sportowym klubu z ukochanego Giżycka.

 

Andrzej PaszkiewiczŚp. Andrzej Paszkiewicz podczas październikowego spotkania zorganizowanego

przez Stowarzyszenie Giżycko - Miasto Marzeń XXI wieku, fot. gizycko.pl/ K. Zadroga

 

 

Po spotkaniu na Wieży Ciśnień (12.10.2022 r.) podczas którego dowiedział się o utworzeniu stowarzyszenia GIŻYCKO-MIASTO MARZEŃ XXI WIEKU, natychmiast  (jeszcze w trakcie spotkania) złożył deklarację gotowości  pracy – służenia  dla dobra przyszłości GIŻYCKA MARZEŃ.

 

W dniu 4 listopada na Zebraniu Członków Stowarzyszenia  po wysłuchaniu Andrzeja i jego intencji  zaangażowania się na rzecz GIŻYCKA jako MIASTA MARZEŃ, podjęto jednomyślną decyzję przyjęcia Andrzeja Paszkiewicza na członka Stowarzyszenia GIŻYCKO – MIASTO MARZEŃ XXI WIEKU.

 

Ostatni raz rozmawialiśmy 30 listopada z okazji imienin Andrzeja. W czasie tej  naszej telefonicznej rozmowy podzielił się informacją o niefortunnym upadku, który Jemu się zdarzył podczas wyjazdu z zawodniczkami na zawody sportowe.

Pamiętając Andrzeja opowiadania z zaangażowaniem, co by można było zrobić, dziś trudno jest mnie uwierzyć, że  Andrzeja zamiary wykreowania międzynarodowych, krajowych a przynajmniej ponadregionalnych inicjatyw sportowych budujących reputację oraz wzmagające promocje  Giżycka – będą trudne do podjęcia i zrealizowania bez niego.

 

W stowarzyszeniu GIŻYCKO-MIASTO MARZEŃ XXI WIEKU liczyliśmy na niespożyty potencjał aktywności Andrzeja, jego ludzką dobroć, dar zjednywania innych, umiejętność budowania  przyjaznych relacji międzyludzkich, realizm w budowaniu zamiarów programowo-organizacyjnych Stowarzyszenia. Niestety już nie ze śp. Andrzejem!

Andrzeju, nie da się tego inaczej podsumować, będzie nam Ciebie brakowało!!! Mam nadzieję, że gdzieś z zaświatów będziesz czuwał nad naszymi – giżycczan dokonaniami.

 

Zwracając się do Rodziny Andrzeja, żony Eulalii, synów, przyjaciół i współpracowników, proszę o przyjęcie szczerych wyrazów ogromnego mojego oraz kolegów ze Stowarzyszenia GIŻYCKO-MIASTO MARZEŃ XXI WIEKU współczucia.

 

Stanisław Tołwiński