Sukces GOLASa | Byle do kolejnej edycji

W pierwszą niedzielę wakacji, w ogrodzie przy pracowni ceramicznej Maszkarada odbyła się pierwsza edycja Giżyckiej Otwartej Letniej Akademii Sztuki czyli GOLAS. Świetna organizacja, bogaty wachlarz zajęć, profesjonalni nauczyciele i wyjątkowa oprawa graficzna - to sprawiło, że wydarzenie było od początku skazane na sukces. 

Na relację z wydarzenia i bogaty reportaż zdjęciowy autorstwa Agaty Warkowskiej zapraszają organizatorzy. 

Golas

Celem festiwalu było umożliwienie mieszkańcom Giżycka oraz gościom wzięcia udziału w profesjonalnych warsztatach artystycznych. Zaproszeni goście skorzystali z bezpłatnych warsztatów rysunku, rzeźby, tkactwa, grafiki, oraz ceramiki.  Najmłodsi goście podziwiali przedstawienia teatru Kamishibai. Każdy mógł przyłożyć rękę do tkanego wspólnie dywanu, wykonać odbitkę festiwalowego logo oraz wziąć udział w pokazie animacji świetlnych. Była to również okazja do zakupu prezentowanych przez artystów przedmiotów i usług. Młodzież zainteresowana nauką na kierunkach artystycznych miała szansę porozmawiać z plastykami, omówić swoje prace…  

 

Czy GOLAS się udał ? 

Opinie festiwalowych gości dowodzą, że tak! Osoby, które były tu z nami podkreślają unikatowy charakter wydarzenia, rodzinną atmosferę, urok miejsca i ogromne zaangażowanie prowadzących warsztaty. Udało się to osiągnąć dzięki pomocy wielu osób, od pracowników UM Giżycko, LOT Mazury, aż po sąsiadów, którzy pożyczyli Golasowi stoły i miejsca parkingowe. W bezpośrednią organizację oprócz Małgorzaty Lewczyk, zaangażowane były Katarzyna Dobrzyń (LOT Mazury) oraz Anna Trzpil-Zagórska (logo i oprawa graficzna wydarzenia). Swojego wsparcia udzielił  również Konik Kreatywny oraz Rękodzielnicze Rewolucje. Wszystkie zaangażowane w ten festiwal osoby deklarują chęć wzięcia udziału w kolejnej edycji, rezerwujcie wiec terminy na pierwsza niedzielę wakacji 2023 i przybywajcie na GOLASa.    

 

 

Fot. Agata Warkowska

Relacja z wydarzenia: Małgorzata Lewczyk