Trybański Basket Cup i Piknik Rodzinny "Żyj zdrowo na sportowo"

Trybański Basket Cup i Piknik Rodzinny "Żyj zdrowo na sportowo"
 • Kiedy

  16 Października 2022 ● 09:30

  16 Października 2022● 16:00

 • Gdzie

  ulica: Stanisława Moniuszki
  Nr domu: 22
  11-500 Giżycko

 • Wstęp

  wstęp wolny

 • Organizator

  Fundacja Cezarego Trybańskiego,

 • WWW

Cezary Trybański – pierwszy Polak, który zagrał w zawodowej lidze NBA – ponownie zawita do Giżycka. Na spotkanie ze znakomitym koszykarzem zapraszamy 16 października (niedziela) do hali COS-OPO.

 

Tego dnia odbędą się tam dwa wydarzenia:

Trybański Basket Cup
i Piknik Rodzinny pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo”

 

Plakat

Do udziału zapraszane są wszystkie chętne dzieci w wieku 12 lat i młodsze. W turnieju przewidziano udział 8 drużyn z czego każda, może się składać od 10 do 15 zawodników. W skład zespołu mogą wchodzić zarówno chłopcy jaki i dziewczynki. Przebieg rywalizacji będzie nadzorować sędzia główny, a zawody zostaną rozegrane według przepisów gry dla kategorii U12.

Rozpoczęcie od tzw. fazy grupowej, gdzie drużyny podzielone będą na 2 grupy po 4 zespoły. Na tym etapie turnieju obowiązuje system „każdy gra z każdym”. Do fazy pucharowej awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Pary półfinałowe utworzą: zwycięzca grupy A z drugim zespołem grupy B oraz zwycięzca grupy B z drugim zespołem grupy A. Zwycięzcy półfinałów awansują do finału, a przegrani zagrają finał pocieszenia. Niezależnie od wyników sportowych, liczy się przede wszystkim dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play.

Po zakończeniu turnieju podczas uroczystej ceremonii dekoracji rozdamy nagrody dla najlepszych zespołów oraz zawodników. Jednym z wręczających pamiątkowe gadżety będzie sam Cezary Trybański! Będzie to również okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć i zdobycie autografu. Jak to mówią, nieobecni tracą, więc nie może Was tam zabraknąć!.

Szczegóły


Plakat

W programie wydarzenie m.in. gry i zabawy, animacje dla dzieci, spotkanie z Cezarym Trybańskim oraz konsultacje z ekspertami. Początek Pikniku o godz.10.00, zakończenie planowane jest około godz. 16.00. Wstęp wolny. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerami są m.in. Miasto Giżycko i nasz MOSiR. Więcej informacji: fundacjatrybanskiego.pl