Uczniowie MOS z wizytą w Urzędzie

11 maja w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Giżycku odbyło się spotkanie zastępcy burmistrza Cezarego Piórkowskiego z uczniami klasy 8 podstawowej Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Giżycku jest placówką edukacyjną, przeznaczoną dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania, zagrożonej niedostosowaniem społecznym. Chłopcy wraz z wychowawczynią odwiedzili Urząd Miejski, by dowiedzieć się przede wszystkim o funkcjonowaniu urzędu.

 

Uczniowie bardzo pozytywnie podeszli do spotkania i zadawali ciekawe pytania do burmistrza, który poza odpowiedziami, udzielił im kilku przydatnych rad na przyszłość. Spotkanie zakończył motywującymi słowami, skierowanymi bezpośrednio do uczniów:

 

Miejcie marzenia, bo jak człowiek nie ma marzeń to jest taki ubogi. A jak już je macie to realizujcie je powoli konkretnie i z głową, tak żeby jakieś podszepty czy niepotrzebne sytuacje nie spowodowały, że znajdziecie się na zakręcie. Należy wyjść na prostą, wtedy łatwiej określić cel. Tego wam właśnie życzę, żebyście mieli cele realne i żeby udało się je osiągać.

Uczniowe MOS z wizytą w UMUczniowe MOS z wizytą w UMUczniowe MOS z wizytą w UMUczniowe MOS z wizytą w UMUczniowe MOS z wizytą w UMUczniowe MOS z wizytą w UMUczniowe MOS z wizytą w UMUczniowe MOS z wizytą w UM

 

Opracowanie i zdjęcia: Zosia Śliwińska, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu | Praktyka szkolna UM w Biurze Promocji i Polityki Społecznej