W 2023 pomagamy Wojtusiowi!

Wojtuś Kozioł – to 7-letni giżycczanin, któremu poświęcamy rok 2023! 

Podczas wszystkich wydarzeń współorganizowanych przez Miasto, będą prowadzone zbiórki finansowe na rzecz małego Wojtka. Chłopiec wraz z rodzicami, rodziną i zaprzyjaźnionymi wolontariuszami będą gośćmi specjalnymi tych wydarzeń. Każdy chętny będzie mógł ich wesprzeć w zbiórce, poprzez przekazanie datku do specjalnie oznaczonych puszek z logo Miasta. 

 

Pieniądze szansą na SAMODZIELNOŚĆ

O Wojtusiu usłyszycie także w lokalnych mediach! Puszki do zbiórki z jego wizerunkiem pojawią się w zaprzyjaźnionych firmach i instytucjach. Gorąco zachęcamy do włączenia się w zbiórkę! Pieniądze będą przeznaczone na kosztowne turnusy rehabilitacyjne oraz specjalistyczny sprzęt, które są dla Wojtka szansą na samodzielność.

 

Wojtek Kozioł PPOMAGAMY

 

Rodzice zrobią dla dziecka wszystko

7-letni Wojtuś zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym i padaczką lekooporną. Chłopiec urodził się jako zdrowe dziecko, jednak w 3. dobie swojego życia przestał oddychać i wystąpiły u Niego silne drgawki. Zdiagnozowano wirusowe zapalenie mózgu. Od 3. miesiące życia jest pod opieką wielu specjalistów i terapeutów. Obecnie Wojtuś porusza się przy pomocy chodzika, mówi bardzo dużo, jednak mowa jest zrozumiała tylko dla najbliższego otoczenia. Rodzice codziennie walczą o to, by w przyszłości Wojtek był samodzielny. Zbiórka wspierana przez Miasto to dla nich szansa na konkretne wsparcie, którą zamierzają wykorzystać.

Wojtuś KoziołWojtuś KoziołWojtuś KoziołWojtuś Kozioł


Wojtusia już teraz można wesprzeć poprzez przekazanie swojego 1,5 % podatku. Szczegółowe dane: 

KRS 0000037904 (Fundacja Zdążyć z pomocą),
w rubryce cel szczegółowy 1,5% należy wpisać:
32624 Kozioł Wojciech


Każda wpłata to realna pomoc dla rodzin

Dzięki Państwa pomocy, do tej pory wspólnie wsparliśmy w walce o zdrowie już siedmiu giżycczan: Krystiana Czyrko, Bartusia Frączka, Adriana Jarosza, Antosia Żochowskiego, Filipa Czerniawskiego, Igorka Kamińskiego i Adasia Mantrybę.

 

Mamy świadomość, że to doraźna pomoc, która jednemu wystarczy do powrotu do zdrowia, a innemu ułatwi w danym roku skorzystanie z dostępnych ofert medycznych, zabiegów i rehabilitacji w celu poprawienia obecnego stanu zdrowia. Cokolwiek byśmy wspólnie nie robili – jest to ogromne wsparcie dla dzieci oraz ich rodziców.

 

Akcji patronuje Burmistrz Giżycka

Akcja charytatywna na rzecz Wojtusia odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza. Koordynatorką akcji z ramienia Burmistrza jest dr Katarzyna Karolska Główny Specjalista Biura Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku (e-mail katarzyna.karolska@gizycko.pl, tel. 798 112 125).

Zbiórki w ramach Pikniku RodzinnegoZbiórki w ramach Pikniku RodzinnegoZbiórki w ramach Pikniku RodzinnegoZbiórki w ramach Pikniku Rodzinnego

Fot. gizycko.pl/ Fotografia Tomasz Karolski