Wspominamy tych, którzy od nas odeszli w ubiegłym roku

Zbliża się święto Wszystkich Świętych.  1 listopada, spoglądamy wstecz i przypominamy sobie jak wyglądał świat zanim Oni odeszli. Wspomnijmy osoby, dla których Giżycko było ważne i które były niezwykle ważne dla Giżycka, a których nie ma z nami od ostatniego roku.

 

Śp. Ryszard Ostrowski. Zmarł w listopadzie 2021 r. 

Wieloletni samorządowiec, Burmistrz Gminy Korsze. Od 1994 do 1998 był radnym miasta i gminy Korsze. Następnie, w latach 2000-2002 pełnił urząd wiceburmistrza Korsz. W latach 2003-2004 był sekretarzem Urzędu Miasta w Kętrzynie. Funkcję burmistrza Korsz pełnił od grudnia 2006 r.

 

Śp. Marian Kwolik. Zmarł w listopadzie 2021 r. 

Wójt Gminy Kruklanki w latach 1994 - 2006. Aktywny mieszkaniec i społecznik. W czasie wykonywania obowiązków Wójta śp. Marian Kwolik bardzo aktywnie współpracował przy realizacji wielu wspólnych przedsięwzięć z Powiatem Giżyckim. 

 


Śp. Ks. Stanisław Adamowicz. Zmarł w lutym 2022. 

Wieloletni Proboszcz Parafii p.w. św. Anny w Giżycku. Zmarł w wieku 60 lat, a posługę kapłańską pełnił przez 35 lat. 

Miał opinię człowieka prawego i skromnego, życzliwego ludziom. Ksiądz Stanisław rozpoczął i kontynuował dzieło wznoszenia kościoła i zagospodarowania jego najbliższego otoczenia. Dzisiaj ten kościół jest dumą parafii. Pracował nad udoskonalaniem wizerunku kościoła, ale przede wszystkim nad umacnianiem wiary parafian.

 

Stanisław Adamowicz


Śp. Czesław Stankiewicz. Zmarł w lutym 2022 r.

Znany giżycki przedsiębiorca, wieloletni właściciel jednego z najstarszych portów na Mazurach Ośrodka Żeglarskiego "LOK" nad jez. Niegocin i Przystani u Czesława. Prywatnie mąż naszej emerytowanej koleżanki z pracy.

Czesław Stankiewicz


Śp. Sławomir Treszczyński. Zmarł w lutym 2022 r.

Wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego, były dyrektor MOSiR w Giżycku, bardzo dobry i ceniony trener. Wychował wielu medalistów młodego pokolenia w łyżwiarstwie szybkim UKS Short Track MOSiR Giżycko.Sławomir Treszczyński


Śp. Andrzej Morawski. Zmarł 26.02.2022 r.

Znany i ceniony giżycki artysta, autor projektu i wykonawca rzeźby z brązu, ukazującej postać nagiej dziewczyny trzymającej w dłoniach żabę. Do dzisiaj rzeźba wraz z fontanną stanowią miejsce odpoczynku mieszkańców Giżycka. Pan Andrzej poza rzeźbiarstwem specjalizował się w takich technikach jak: rysunek i pastele.Andrzej Morawski

 


Śp. Oliwia Brzozowska. Odeszła w kwietniu 2022 r.

Wieloletnia pracownica Urzędu Miejskiego w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska. Specjalistka w swojej dziedzinie. Pomocna i serdeczna koleżanka, prywatnie Mama...

Tulipany


Śp. Mirosław Stegienko. Zmarł w maju 2022 r. 

Burmistrza Miasta Olsztynka w latach 2002-2010 oraz ponownie od 2018 roku.

Był też radnym powiatu olsztyńskiego oraz dyrektorem powiatowej służby drogowej. Praca, którą wykonał na rzecz rozwoju miasta pozostanie na długo w pamięci tych, którzy mogli doświadczyć pozytywnych przemian gospodarczo-społecznych.

Mirosław Stegienko


Śp. Zenon Leczycki. Zmarł w czerwcu 2022 r.

Pan Zenon odbudował i zmodernizował po II wojnie światowej cały system kanalizacji miejskiej i sieci wodociągowej. Niemal całe życie zawodowe poświęcił dla zabezpieczenia i zaopatrzenia w wodę mieszkańców Giżycka.

Śp. Zenon Leczycki został zapamiętany jako dobry człowiek, otwarty, wyrozumiały. Jego celem było doskonałe zarządzenia usługami wodociągowo-kanalizacyjnymi w naszym Mieście.


Śp. Michał Jasudowicz. Zmarł w lipcu 2022 r.

Prezes Związku Sybiraków Koło w Giżycku.

Swoją postawą i działaniami krzewił oraz umacniał patriotyzm, a także historię Polski. Uczestniczył w wielu wydarzeniach patriotycznych, reprezentując godnie Stowarzyszenie Związku Sybiraków Koło w Giżycku.

Michał Jasudowicz


Śp. Marek Miros. Zmarł w październiku 2022 r. 

Wieloletni Burmistrz Gołdapi, Członek Zarządu Związku Miast Polskich. Był wyjątkowo zasłużonym samorządowcem, bardzo dobrze znanym także poza regionem, niezwykle zaangażowanym w życie lokalnej społeczności. Podczas jego kadencji, Gołdap znacząco się rozwinęła a także szeroko otworzyła na świat.Marek Miros