Zaduszki Jazzowe z Masovia Jazz Quintet i Small Band

Zaduszki Jazzowe z Masovia Jazz Quintet i Small Band
 • Kiedy

  22 Października 2021 ● 20:30

  22 Października 2021● 22:00

 • Gdzie

  ulica: Pasaż Portowy
  Nr domu: 21
  11-500 Giżycko

 • Wstęp

  wstęp wolny

 • Organizator

  Giżyckie Centrum Kultiry

 Zaduszki Jazzowe 

22 października o  20:30 w

Podkładka Restobar przy Pasażu Portowym 21!

 

Wystąpią:

Masovia Jazz Quintet

Small Band

 

Wstęp wolny!

 

MASOVIA JAZZ QUINTET to zespół przyjaciół instrumentalistów z Mazur, dla których muzyka jest pasją. Możemy zagrać koncert, będący atrakcją wieczoru, jak i muzykę tła, tworzącą odpowiednią atmosferę dla danego wydarzenia.

 

Small Band

Orkiestra jazzowa Small Band powstała w 2005 roku w Giżycku. Zespół prowadzą i są wiodącymi muzykami Mirosław Gostomski i Mirosław Błudzień.

Orkiestra koncertowała zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Niemczech, na Litwie. Zespól Small Band wygrał prestiżowy XXXVII Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” Iława 2007.

W latach 2011-2019 Small Band działał w Węgorzewskim Centrum Kultury, od grudnia 2019 – przy Giżyckim Centrum Kultury. W skład zespołu wchodzą muzycy profesjonalni, jak i amatorzy: trzy saksofony, dwie trąbki, dwa puzony, piano, gitara basowa, gitara elektryczna, perkusja. Grupa współpracuje z profesjonalnym wokalistą Jerzym Doroszem.

Obecnie zespół może dać pełny recital składający się z kilkunastu pozycji instrumentalnych i wokalno – instrumentalnych, przebojów jazzu tradycyjnego, muzyki filmowej – takich jak m.in. „WHAT A WONDERFULL WORLD”, „SUMMERTIME” z repertuaru Louisa Armstronga, Elli Fitzgerald czy „NEW YORK, NEW YORK”z repertuaru Franka Sinatry.