Deklaracje podatkowe | Pamiętaj o 1% i GKM

Z dochodów za 2021 r. możemy w tym roku wyjątkowo rozliczać się do 2 maja. To dlatego, że 30 kwietnia wypada w sobotę. 

Zachęcamy do płacenia podatków i przypominamy, że to dzięki wkładzie giżyckich podatników miasto może się rozwijać, a 1% podatku przekazany na dobroczynny cel to faktyczna i istotna pomoc dla obdarowanej osoby czy organizacji.

 

Podatek od osób fizycznych (PIT) stanowi niemal 20% dochodu Giżycka. To dzięki wpływom z podatków sprawnie funkcjonują szkoły, przedszkola, przestrzenie publiczne, infrastruktura drogowa. Jeżeli chcesz wspomóc rozwój Giżycka, a mieszkasz tutaj, pracujesz, albo po prostu kochasz nasze miasto i chcesz widzieć jak się zmienia – rozlicz swój PIT w Giżycku! 

Jak rozliczyć PIT w Giżycku?

Przy wypełnianiu zeznania podatkowego za ubiegły rok, na pierwszej stronie w części B, należy wpisać adres zamieszkania w Giżycku. Chodzi tu nie o meldunek z dowodu osobistego, a o faktyczne miejsce, w którym aktualnie żyjemy.

Przekaż swój 1%

Nasz 1% to dla wielu potrzebujących ogromna forma wsparcia. Dzięki temu mogą zyskać środki potrzebne na kosztowne leczenie i rehabilitację ale również, jak w przypadku stowarzyszeń, klubów oraz związków – na zwyczajne, codzienne funkcjonowanie i usprawnienie działalności.

PAMIĘTAJMY! Przekazanie 1% w żaden sposób nie obciąża podatnika, sami możemy zdecydować komu chcemy pomóc i na jaki cel zostaną przekazane nasze pieniądze. Swój 1% podatku warto podarować potrzebującym mieszkańcom i organizacjom pożytku publicznego z okolicy. Na naszej stronie zebraliśmy listę OPP i mieszkańców z terenu Warmii i Mazur, którzy czekają na nasze wsparcie.

 

W 2022 r. Miasto Giżycko wspiera 7-letniego Adasia Mantrybę w pozyskiwaniu środków na konieczną rehabilitację, i to właśnie temu dzielnemu siedmiolatkowi polecamy przekazać swój 1%.
 

Giżycka Karta Mieszkańca

W każdym roku, przy okazji okresu rozliczeniowego przypominamy mieszkańcom o możliwości złożenia wniosku o wydanie Giżyckiej Karty Mieszkańca. Zachęcamy do tego wszystkich, którzy jeszcze jej nie posiadają. Złożenie wniosku to dosłownie chwila, a naszą kartę po prostu warto mieć w portfelu. Chcielibyśmy, by stała się swoistym „znakiem firmowym” każdego giżycczanina. Dzięki temu, że rozliczysz swój podatek w Giżycku, my możemy dbać o rozwój Giżycka, podatki mieszkańców to duża część dochodu miasta. Z tych pieniędzy dbamy o szkoła, przedszkola, przestrzeń publiczna i drogi. W podziękowaniu za twój podatek dajemy ci wyjątkowa kartę, z którą otrzymasz zniżki w miejskich obiektach, a już niedługo również u giżyckich przedsiębiorców z różnych branż.
Szczegóły o GKM na stronie gkm.gizycko.pl