Dzień Pamięci Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II

Dzień Pamięci Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II
 • Kiedy

  7 Października 2023 ● 12:00

  7 Października 2023● 15:00

 • Gdzie

  ulica:
  11-500 Kętrzyn Wilamowo
  Miejsce: Lotnisko Kętrzyn Wilamowo

 • Wstęp

  wstęp wolny

 • Organizator

  Komitet Organizacyjny

7 października 2023 roku, na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, odbędzie się 23. edycja wyjątkowej uroczystości pn. „Dzień Pamięci Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II”.

Jak podkreślają przedstawiciele organizatorów, Prezes AKJ Stanisław Tołwiński i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Ks. Kanonik Stanisław Majewski, zawsze była i w tym roku także będzie to wyjątkowa uroczystość o charakterze patriotycznym i religijnym, poświęcona utrwalaniu pamięci Wielkiego Polaka – Prymasa Tysiąclecia, a od 2006 roku także pamięci Świętego Jana Pawła II - największego pielgrzyma lotniczego świata. Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński w okresie swego internowania w dniu 6 października 1954 r. był w asyście strażników „przymusowym” gościem naszego lotniska i stąd odlatywał do innego miejsca odosobnienia. W tym roku już po raz dwudziesty trzeci zapraszamy wszystkich, którym postać Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a także Św. Jana Pawła II są bliskie.

 

Program, jak zawsze przewiduje Uroczysty Apel z udziałem pocztów sztandarowych, kompanii honorowych, złożenie kwiatów pod obeliskami, na których wmurowane są okolicznościowe tablice poświęcone Błogosławionemu Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu oraz Świętemu Janowi Pawłowi II.

 

Po bardzo wzruszającym Apelu zakończonym Salwą Honorową przez kompanię z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, następnym elementem obchodów będzie Polowa Msza Święta w hangarze lotniczym, celebrowana przez duchownych pod przewodnictwem Metropolity Warmińskiego Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Uroczystość zakończy spotkanie przy wojskowej kuchni polowej.

Plakat