Festiwal Jabłonki Swawole

Festiwal Jabłonki Swawole
 • Kiedy

  23 Lipca 2022

  23 Lipca 2022

 • Gdzie

  ulica: Plaża Miejska
  11-500 Giżycko

 • Wstęp

  wstęp wolny

 • Organizator

  Giżyckie Centrum Kultury

Festiwal Jabłonki Swawole w Giżycku

23 lipca

Plaża miejska (wstęp wolny)

 

 

Festiwal Jabłonki Swawole organizowany przez Fundację State of Poland, we współpracy z Giżyckim Centrum Kultury i Miastem Giżycko to jedno z wydarzeń w ramach prowadzonej przez fundację kampanii mającej na celu wzmocnienie wizerunku marki Polska.  Jabłonki 2022 będzie to 6 imprez plenerowych, trwających od czerwca do sierpnia, organizowanych w wybranych, urokliwych miejscowościach w Polsce, w tym także w Giżycku.

 

W nastrój i klimat słowiańskiej magii wprowadzą nas popularne zespoły z kręgu muzyki alternatywnej. W latach ubiegłych były to m.in. Bitamina z liderem zespołu Vito Bambino czy The Dumplings. W tegorocznej imprezie nie zabraknie również zespołów, które zachęcą uczestników do wspólnej, tanecznej zabawy. W tym celu będzie przygotowana specjalna strefa, właśnie do tańca.

 

Nie zabraknie również tanecznego spektaklu z udziałem tancerzy i efektów scenicznych. Tej nocy rozbłysną tysiące świateł, (rozpalimy ogniska) które będą potęgować wrażenie tajemniczości i słowiańskiej magii. W blasku ognia i przy dźwiękach bębnów będą tańczyć piękne bose “jabłonki”, zachęcając ludzi do zabawy.

 

Słowiańskim swawolom będzie towarzyszył festiwal kulinarny, gdzie będziemy serwować potrawy z jabłek oraz cydry i napoje jabłkowe.

 

Na terenie festiwalu pojawi się również strefa rzemiosła artystycznego, gdzie publiczność będzie mogła uczestniczyć w wielu aktywnościach i zabawach.