MASECZKI DLA POLSKI | Giżycko otrzyma wkrótce
23 tysiące maseczek

Już niebawem przedstawiciele obywatelskiej akcji „Maseczki dla Polski” i sponsorów akcji przekażą samorządowi Giżycka ponad 23 tysiące  maseczek.

Taka liczba maseczek pozwoli wyposażyć w nie każdego mieszkańca - podkreśla dr Łukasz Grabarczyk, znany neurochirurg, konsultant medyczny akcji. Warto podkreślić, że nasza maseczka jest wielokrotnego użytku. Będzie można bezpiecznie i długo korzystać z niej, pod warunkiem przestrzegania instrukcji obsługi - dodaje Ireneusz Iwański, jeden z inicjatorów akcji.


 

Więcej informacji o akcji 
Maseczki dla Polski –  to obywatelska akcja wsparcia mieszkańców Polski

Razem możemy powstrzymać tego groźnego wirusa! Działając wspólnie, pamiętając o dyscyplinie i potrzebie izolacji, dbając o higienę dłoni oraz używając środków ochrony osobistej, skutecznie wspieramy służby medyczne w walce o zdrowie nas wszystkich. Dlatego grupa przedsiębiorców i lekarzy rozpoczęła obywatelską akcję produkcji i dystrybucji maseczek na terenie całego kraju.


Maseczki są darmowe i będą dostarczane do samorządów lokalnych, a następnie rozpowszechniane wśród mieszkańców. Inicjatorzy akcji zachęcają do ich noszenia, aby pomóc w opanowaniu pandemii.


Organizatorzy akcji przypominają, że maseczki zmniejszą ryzyko przeniesienia wirusa, jednak nie zabezpieczają przed nim w stu procentach.


Informacje dotyczące akcji i filmy instruktażowe na: www.maseczkidlapolski.pl