MASECZKI DLA POLSKI
w naszych skrzynkach pocztowych

W Giżycku rozpoczęła się dystrybucja maseczek, które nieodpłatnie otrzymaliśmy w ramach ogólnopolskiej, obywatelskiej akcji „Maseczki dla Polski”.


Maseczki wykonane są z certyfikowanego materiału – takiego samego z jakiego produkuje się maseczki chirurgiczne i zostały one zaprojektowane przez lekarzy. Dzięki temu, że materiał jest specjalnej grubości, nadają się do wielokrotnego użytku po 30–minutowym wyparzeniu we wrzątku.


Maseczki będą Państwu dostarczane przez Zarządców Nieruchomości, a w zabudowie jednorodzinnej przy pomocy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy od początku pomagają nam w przeprowadzeniu tej akcji.


Dostarczona nam liczba maseczek (ponad 23 tysiące) odpowiada liczbie osób zgłoszonych do opłat za śmieci.


Jeżeli ktoś z Państwa nie otrzymał odpowiedniej liczby maseczek, prosimy o zgłoszenie tego na specjalnie uruchomiony adres maseczki@gizycko.pl. Sprawa zostanie zweryfikowana i liczba ewentualnie skorygowana. Reklamacje prosimy kierować wyłącznie na ten adres mailowy.


Prosimy także o zwracanie uwagi na osoby postronne, które mogą próbować – jak zaobserwowano to już w innych miastach – zabierać Państwa maseczki. Proszę wówczas zawiadomić policję (997) lub Straż Miejską w Giżycku (986).


Dziękujemy przy tej okazji raz jeszcze organizatorom i darczyńcom akcji "Maseczki dla Polski", a także naszym instytucjom, które zaangażowały się w pomoc i dystrybucję masek dla giżycczan. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wojska Obrony Terytorialnej, Miejski Zakład Komunalny w Giżycku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Port Ekomarina Giżycko - dziękujemy!


Specjalne podziękowania kieruję do radnego Andrzeja Jelca, który zainicjował tę akcję i od samego początku pomagał mi w koordynacji.
 
Burmistrz Giżycka - Wojciech Karol Iwaszkiewicz
 


Foto: MOSiR Port Ekomarina Giżycko / D. Klimaszewski


grafika nagłówek: pixabay.com