MAZURY CURLING FESTIVAL 2021

MAZURY CURLING FESTIVAL 2021
 • Kiedy

  22 Sierpnia 2021 ● 10:00

  30 Sierpnia 2021

 • Gdzie

  ulica: Królowej Jadwigi
  Nr domu: 7 D
  11-500 Giżycko | Mazurskie Centrum Sportów Lodowych

 • Organizator

  Łukasz Janczar

 • Telefon

 • E-mail

10th ANNIVERSARY

MAZURY CURLING FESTIVAL

Poland, Giżycko, Wilkasy, 22nd – 30th August 2021

 

 

Giżycko i Wilkasy już po dziesiąty gościć będą uczestników Mazury Curling Festival – największego w Polsce spotkania miłośników tej zimowej dyscypliny sportu.

 

Udział w jubileuszowym festiwalu weźmie blisko 200 curlerów z wszystkich Polskich ośrodków curlingowych (AZS Gliwice, KS Warszowice, MCC Warszawa, POS Łódź, ISRS Culani Warszawa, Dzik Świdnica, UKS Lwy Gdańsk, Wakuta Sopot, Gdańsk Curling Club, PKC Poznań) oraz z Włoch, Finlandii, Litwy i USA, aby trenować i rywalizować pod okiem trenerów ze Szkocji (Gordon McIntyre, Greig Smith), Szwecji (Lars Berg, Lennart Karlsson) i z Polski (Marta Pluta, Agnieszka Schroder, Karolina Florek, Marta Szeliga-Frynia i Michał Koehna).

Na tym samym lodowisku trenować i rywalizować będą zarówno amatorzy, jak i Mistrzowie Polski, młodzicy i juniorzy i zawodnicy dorośli. Grupa curlerów niesłyszących i niedosłyszących przygotowywać się będzie do listopadowych Mistrzostw Europy), gościć będziemy dużą grupę zawodników na wózkach. Organizacja wydarzenia odbywa się pod patronatem Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

Uroczyste otwarcie turnieju Mazury Curling Cup

Piątek 27 sierpnia o 10.00

Mazurskie Centrum Sportów Lodowych

 

 

Briefing z udziałem organizatorów

Piątek 27 sierpnia o 10.30

Mazurskie Centrum Sportów Lodowych

 

 

W międzynarodowym turnieju Mazury Curling Cup weźmie udział 36 drużyn. Camp rozpocznie się w niedzielę 22 sierpnia, a kończy w czwartek 26 sierpnia wieczorem. Turniej Mazury Curling Cup startuje w piątek 27 sierpnia rano, a kończy w niedzielę 29 sierpnia w godzinach popołudniowych. Przebieg rywalizacji można śledzić na https://curlingevent.com/event/MCC2021.

 

Fotorelacja z poprzednich edycji

 

 

 

Kontakt:

Łukasz Janczar, lukasz.janczar@wp.pl, +48 507 024 745

 

Fot. gizycko.pl/ T. Karolski