Memoriał Andrzeja Paszkiewicza

Memoriał Andrzeja Paszkiewicza
 • Kiedy

  21 Sierpnia 2023

  25 Sierpnia 2023

 • Gdzie

  ulica:
  11-500 Giżycko

 • Organizator

  MTS Giżycko

Bliscy i przyjaciele, zmarłego w ubiegłym roku, śp. Andrzeja Paszkiewicza przygotowują na jego cześć specjalne wydarzenie. Memoriał Andrzeja Paszkiewicza, który zaplanowano w terminie 21-25 sierpnia 2023 r. w Giżycku, będzie szczególnym hołdem złożonym wobec trenera, ale i areną niezwykle emocjonującej, sportowej rywalizacji.

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć tę szczytną ideę, zapraszamy do udziału w zbiórce i licytacjach prowadzonych w mediach społecznościowych. Linki na dole strony.

 

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”

 

Stanęliśmy przed trudnym zadaniem, godnego upamiętnienia wspaniałego człowieka, jakim bez wątpienia był Andrzej Paszkiewicz. A czy jest ku temu lepszy sposób, niż poprzez kontynuację tego co sam stworzył? Sport, a w szczególności piłka ręczna, odegrały w jego życiu kluczowe znaczenie. W tym roku miałby się odbyć XX Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej, jednakże los potoczył się inaczej. W grudniu 2022 roku na ławkę wiecznego spoczynku odszedł Andrzej Paszkiewicz. Był on oddanym trenerem, który przez ponad 30 lat swojej pracy angażował się w życie sportowe Giżycka, wychował kilka pokoleń wspaniałych szczypiornistek, które swoją karierę kontynuowały nie tylko na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, ale również reprezentowały Polskę w kadrze narodowej.

slider

Za swoje zaangażowanie i lata pracy został uhonorowany wieloma nagrodami m.in. statuetką św. Brunona, Medalem Za Szczególne Zasługi Dla Miasta Giżycka, czy Diamentową Odznaką za Zasługi dla Polskiej Piłki Ręcznej.

Jedno z częstych Jego powiedzeń brzmiało: „Gramy dalej swoje”, więc mimo smutku i rozpaczy gramy dalej, jego „córeczki” dalej walczą na boisku, a my jako rodzina i przyjaciele również kontynuujemy jego festiwalowe dzieło. Pragniemy, aby nadchodzący Memoriał był hołdem za Jego wieloletnią pracę oraz zaangażowanie w społeczne, kulturalne i sportowe życie nie tylko Giżycka i okolic, ale również całego województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na Memoriał Andrzeja Paszkiewicza.

Termin: 21-25 sierpnia 2023 r.

Lokalizacja: giżyckie obiekty sportowe

 

Zanim jednak oficjalnie otworzymy Memoriał i zabrzmi pierwszy gwizdek, serdecznie zapraszamy do włączenia się w organizację tego wydarzenia i prosimy o dofinansowanie jego organizacji poprzez wpłaty na zrzutkę oraz udział w licytacjach. Razem możemy więcej.

 

Bliscy Andrzeja Paszkiewicza

 

 

Linki:

Strona fb

Zrzutka pieniężna

Licytacje