Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa & Europejski Jarmark Lotniczy oraz pokazy lotnicze „Mazury AirShow 2024”

Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa & Europejski Jarmark Lotniczy oraz pokazy lotnicze „Mazury AirShow 2024”

XXVI Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa & Europejski Jarmark Lotniczy
(organizowana po raz pierwszy nowatorska Giełda Lotnicza)

1-4.08.2024 

 

a finałem będą pokazy lotnicze

„Mazury AirShow 2024”
3-4.08 

Lotnisko Kętrzyn Wilamowo

 

Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa organizowany przez Aeroklub Krainy Jezior, to atrakcyjna oferta dla załóg samolotów krajowych i zagranicznych, również wodnosamolotów na wspólny, bardzo aktywny, pełen atrakcji weekend w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Zlot jest znakomitą okazją do szerszego zaprezentowania się samolotów ultralekkich.

 

Po raz pierwszy Zlot będzie połączony z jarmarkiem – giełdą ofert lotniczych, w tym ofert sprzętu  oraz wyposażenia second hand.

 

Przewidywane są wieczory integracyjne, regaty żeglarskie, rajd samochodami i rejs statkiem po Wielkich Jeziorach, a w ramach rywalizacji lotniczej – w towarzyskiej atmosferze – konkurs w lądowaniu na celność. Pobyt na Mazurach podczas Międzynarodowego Zlotu to również okazja do zdobycia różnych sympatycznych trofeów w planowanych rywalizacjach załóg samolotów (załóg jachtów, ekip samolotów itp.).

 

Zapytania i informacje: biuro@lotniskoketrzyn.pl

 

 

Mazury AirShow na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo

 

Każdego roku organizowane wcześniej Festyny a od 2010 Mazury AirShow, corocznie gromadzą kilkuset uczestników i kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów. W ostatnich latach obserwatorami mazurskich pokazów było 200 tys. osób, co głównie było uzależnione od warunków meteorologicznych.

 

W 2024 roku mazurskie pokazy odbędą się na lotnisku Kętrzyn Wilamowo z finałem Międzynarodowego Zlotu oraz akcentem pierwszego w Polsce jarmarku, spontanicznej giełdy lotniczej przeznaczonej dla braci lotniczej. 

 

Na Mazury AirShow organizatorzy zapraszają szybowników, motolotniarzy, spadochroniarzy, pilotów – właścicieli licznych prywatnych samolotów. Program imprezy obejmuje pokazy lotnicze, skoki spadochronowe, imprezy towarzyskie oraz wielki kiermasz dla entuzjastów awiacji.

 

Więcej informacji: https://www.lotniskoketrzyn.pl/kalendarz-imprez/