Szyjemy maseczki | Dobry przykład prosto z Urzędu!

Prawie 500 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku uszyła nasza urzędowa koleżanka Ania Bardzik! A zaczęło się od pomysłu, by przy okazji domowego szycia maseczek dla siebie, przekazać ich trochę również kolegom z Urzędu. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Giżycku włączyli się w pomoc przy zakupie materiałów niezbędnych do uszycia masek oraz w logistykę (Mariola Tafil w roli łącznika brawo!), i tak maseczki mogły być wyprodukowane na trochę większą skalę. 


Nieodpłatnie maski przekazane zostały pracownikom MOPS, w tym opiekunom osób starszych, strażnikom Straży Miejskiej w Giżycku, stowarzyszeniu Brat – Kot, które dzięki pozyskanym funduszom może przeznaczyć kolejną cegiełkę na cele statutowe oraz do Domu Pomocy Społecznej, gdzie środki ochrony są niezwykle potrzebne. Ania Bardzik przy pracy! Społecznie uszyła prawie 500 maseczek.  

Do DPS powędrowały również wczoraj przyłbice wyprodukowane przez giżycką firmę YEST Polska pana Marcina Przestrzelskiego. Przypomnijmy, że Giżycko we współpracy z Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich i firmą YEST Polska prowadzi akcję produkcji bezpłatnych przyłbic, które powędrują do potrzebujących placówek i szpitali walczących z koronawirusem. Przyłbice powstają w byłych giżyckich Zakładach Rybnych, gdzie od niedawna firma YEST Polska uruchomiła produkcję materiałów wykorzystywanych m.in. w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym. Z potrzeby obecnej sytuacji, firma zaprojektowała bardzo wygodne w noszeniu, lekkie przyłbice, które można poddać bezpiecznej dezynfekcji i wiele razy użytkować. W akcję cały czas można się włączyć i przekazać dowolną kwotę na konto Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich: 07 1240 5787 1111 0010 9079 8626 Bank Pekao S.A. tytułem „Darowizna na walkę z COVID-19”.
 

Uwaga. W maseczki wyposażona została nawet giżycka "LeMora", czyli słynna panna z żabką z fontanny przy dawnym kinie Fala, która również daje dobry przykład! Panna i żabka mają maseczki, które już w mniej typowych rozmiarach uszyła specjalnie oczywiście Ania Bardzik. 

A tu na zdjęciu również niedźwiadki z naszej zaprzyjaźnionej Wiśle w maseczkach uszytych przez tamtejszy dom kultury:)  

I pamiętajmy każdy z nas może pomóc w walce z COVID-19. Możemy szyć maseczki, wesprzeć nawet drobną kwotą zbiórki na niezbędny sprzęt ochronny dla medyków, czy zainteresować się osobami potrzebującymi w naszym najbliższym otoczeniu, starszymi sąsiadami, czy osobami samotnymi, którym można zrobić zakupy, ugotować, czy zamówić ciepły obiad z lokalnej restauracji. Każdy może pomóc! #PomagajmySobie
Foto: Anna Bardzik, Andrzej Dębek, kadr tv M. Kulas-Szyrmer