Umiem pływać | Relacja z pierwszej części projektu

4 czerwca 2022 r. na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku podczas zawód pływackich uczniów klas trzecich szkół podstawowych odbył się pokaz umiejętności pływania uczniów z klas I-III szkół podstawowych z Giżycka.

Zawodnicy to uczestnicy projektu „Umiem pływać” - nauka podstaw pływania uczniów klas I-III szkół podstawowych z Giżycka”. Swoje umiejętności pływania dzieci miały okazję nabyć podczas zajęć dedykowanych w ramach Programu powszechnej nauki pływania dofinansowanego ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.

 

 

Dzięki bezpłatnym zajęciom na pływalni w Giżycku dzieci aktywnie spędziły wolny czas i przy tym uczyły  się pływać oraz oswajać z wodą. Uczestnicy mieli szansę poprawić swoją kondycję fizyczną i psychiczną oraz zwiększyć świadomość na temat zagrożeń związanych z wypadkami nad wodą. Zajęcia odbywały się w okresie 01.04.2022 r. – 31.05.2022 r. Na koniec uczestnicy programu otrzymali pamiątkowe dyplomy, będące zwieńczeniem ich nauki pływania.

 

To jeszcze nie koniec bezpłatnych zajęć na basenie. W ramach projektu „Umiem pływać” szkoły podstawowe w Giżycku w sierpniu tego roku będą prowadziły kolejną rekrutację wśród uczniów klas I-III. Zajęcia prowadzone będą według harmonogramu w dni powszednie i w weekendy. W pierwszej kolejności będą kwalifikowani do udziału w zajęciach uczniowie z rodzin korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, pochodzących z rodzin wielodzietnych, nie umiejący pływać. Informacje o projekcie, w tym regulamin udziału w projekcie dostępne są na stronie https://plywalnia.gizycko.pl/. W przypadku pytań, informacji udziela kierownictwo Pływalni krytej „MOSiR” w Giżycku.

 

 

Informacje i zdjęcia: A. Bilicka | UM Gizycko