Zabiegi urologiczne i ortopedyczne szybciej i na miejscu

Giżycki szpital zyskał nową salę zabiegową dla pacjentów ze schorzeniami urologicznymi i ortopedycznymi. Z pomysłem, by wykorzystać przestrzeń po pracowni endoskopii wyszli koordynatorzy oddziałów Urologicznego i Urazowo-Ortopedycznego Wiesław Kotarski i Tomasz Przymorski.

Od pomysłu do realizacji minęło niecałe pół roku, a całość zaaranżowano system gospodarczym i dzięki wsparciu sponsorów zewnętrznych. Sala będzię wykorzystywana na zabiegi jednodniowe, które do tej pory były wykonywane na oddziałach.

sala zabiegowa

W uroczystej prezentacji sali uczestniczył personel szpitala z prezesem Andrzejem Bujnowskim na czele, sponsorzy, senator Małgorzata Kopiczko oraz Burmistrz Miasta Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

 

Po szczęśliwym odbiorze przez władze sanitarne można już obsługiwać pacjentow w dużo lepszych warunkach. To kolejny dobry krok w kierunku polepszenia serwisu dla pacjenta - podsumował Andrzej Bujnowski prezez spółki Giżycka Ochrona Zdrowia. 

 

Mamy zamiar wykonywać tu zabiegi jednodniowe, gdzie pacjent przyjdzie, zostanie zaopatrzony i będzie mógł wyjść do domu. Zabiegi, które do tej pory były wykonywane na oddziałach, będą mogły być robione tutaj, co w istotny sposób wpłynie na ochronę epidemiologiczną na oddziałach - wyjaśnił sposób działania w ramach sali zabiegowej dr n. med. Tomasz Przymorski.

 

Otwarcie sali zabiegowej - prezes Andrzej BujowskiW spotkaniu uczestniczyła sentor Kopiczko. To dzięki jej inicjatywie do sali zabiegowej trafiło 9 cystoskopow giętkich. Pozwalają one na wykonanie zabiegu cystoskopii u mężczyzn ambulatoryjnie i bezbolesnie na miejscu.

 

Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz życzył wszystkim owocnej pracy i wyraził zadowolenie że krok po kroku udaje się modernizować infrastrukturę szpitala.

 

Gabinet zajmuje łącznie ok 50 m 2 powierzchni. Znajdują się tam: rejestracja, pomieszczenie higieny osobistej oraz sala zabiegowa. Gabinet został wykonany systemem tzw. "gospodarczym" przy udziale sił własnych a także firm z zewnątrz. Łączny koszt inwestycji: 134 740,73 zł. Jedynym sponsorem był lokalny przedsiębiorca Firma Trans-Żwir Jan Kitowicz.

 

W pomieszczeniu oddział Urologiczny wykonywać będzie min. następujące zabiegi:

  1. ESWL - pozaustrojowe kruszenie kamieni z dróg moczowych falą ultradżwiękową
  2. Cystoskopia - cystoskopem giętkim
  3. Biopsja gruczołu krokowego
  4. Małe zabiegi urologiczne: np. stulejka
  5. Wymiana przetok nerkowych
  6. Badania USG

Natomiast oddział Urazowo-ortopedyczny:

  1. Nacięcie pochewki
  2. Usunięcie drutów oraz śrub zespalających
  3. Dekompresja nerwu pośrodkowego
  4. Usunięcie śrub z więzozrostu
  5. Podawanie osocza bogato płytkowego

Otwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i OrtopediaOtwarcie sali zabiegowej Urologia i Ortopedia

 

Fot. gizycko.pl/ JMK