Zostaw swój podatek w Giżycku! Pamiętaj o 1% i GKM!

Trwa okres rozliczeniowy, swoją deklarację

podatkową można złożyć do 30 kwietnia 2021.

Przy okazji rozliczania formularza PIT za 2020

rok pamiętajmy o dwóch ważnych sprawach -

przekazaniu 1% i Giżyckiej Karcie Mieszkańca.

 


Nasz 1% to dla wielu potrzebujących ogromna forma wsparcia. Dzięki temu mogą zyskać środki potrzebne na kosztowne leczenie i rehabilitację ale również, jak w przypadku stowarzyszeń, klubów oraz związków - na zwyczajne, codzienne funkcjonowanie i usprawnienie działalności.

PAMIĘTAJMY! Przekazanie 1% w żaden sposób nie obciąża podatnika, sami możemy zdecydować komu chcemy pomóc i na jaki cel zostaną przekazane nasze pieniądze. Swój 1% podatku warto podarować potrzebującym mieszkańcom i organizacjom pożytku publicznego z okolicy, z terenu Warmii i Mazur. W artykule na naszej stronie mojegizycko.pl/2021/01/26/przekazmy-swoj-1-potrzebujacym-z-okolicy-2/ znajduje się baza OPP i mieszkańców, którzy czekają na nasze wsparcie. Miasto Giżycko w 2021 roku pomaga powrócić do zdrowia Igorkowi Kamińskiemu i to właśnie tremu dzielnemu siedmiolatkowi polecamy przekazać swój 1% (szczegóły również w powyższym artykule).W każdym roku, przy okazji okresu rozliczeniowego przypominamy mieszkańcom o możliwości złożenia wniosku o wydanie Giżyckiej Karty Mieszkańca. Zachęcamy do tego wszystkich, którzy jeszcze jej nie posiadają. Złożenie wniosku to dosłownie chwila, a naszą kartę po prostu warto mieć w portfelu. Chcielibyśmy, by stała się swoistym "znakiem firmowym" każdego giżycczanina. Dzięki temu, że rozliczysz swój podatek w Giżycku, my możemy dbać o rozwój Giżycka, podatki mieszkańców to duża część dochodu miasta. Z tych pieniędzy dbamy o szkoła, przedszkola, przestrzeń publiczna i drogi. W podziękowaniu za twój podatek dajemy ci wyjątkowa kartę, z którą otrzymasz zniżki w miejskich obiektach, a już niedługo również u giżyckich przedsiębiorców z różnych branż.

Szerzej o tym jak i gdzie można złożyć wniosek o wydanie GKM w artykule mojegizycko.pl/2021/02/05/gkm-niewazny-adres-zameldowania-wazny-adres-zamieszkania/

W skrócie - wniosek można złożyć stacjonarnie w Urzędzie Miejskim albo mailowo, przesyłając wymagane dokumenty na maila gkm@gizycko.pl - wypełniony i podpisany wniosek, dowód osobisty, PIT za 2020 r. + ewentualnie UPO. Te same dokumenty należy mieć przy składaniu wniosku stacjonarnie.