ZSKŚiA łączy siły z Miastem

Zawarto nowe porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku a Miastem Giżycko. Czeka nas zaawansowana współpraca na wielu obszarach, od architektury krajobrazu, przez sport do profilaktyki.

Porozumienie podpisali dyrektor placówki Jarosław Kulhawik i Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, we wtorek 14 lutego w Urzędzie Miejskim. We współpracę będą zaangażowane jednostki miejskie i pracownicy poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego. 

 

Poprzednie doświadczenia bardzo dobrze rokują, bo zarówno kadrze Szkoły jak i młodzieży bardzo zależało na zdobywaniu samorządowych doświadczeń, a nam zależało na podniesieniu potencjału Miasto Giżycko. Ruszamy zatem z nową, szeroką współpracą! - podsumował Burmistrz Giżycka. 

 

Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz i Jarosław Kulhawik

Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz i Dyrektor ZSKŚiA Jarosław Kulhawik

podczas spotkania w sprawie podpisania porozumienia, fot. gizycko.pl/ JMK

 

Celem porozumienia jest podejmowanie wspólnych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, informacyjno-promocyjnym i wizerunkowym, których efektem będzie podniesienie jakości kształcenia zawodowego, zachęcenie młodzieży do zdobywania kwalifikacji zawodowych zgodnie z potrzebami lokalnego rynku pracy, podejmowanie nauki na kierunkach technicznych, zaangażowanie uczniów w kształtowanie terenów zielonych, i wspólne wpływanie na pozytywny wizerunek Miasta.

 

Ściślej mówiąc, uczniowie szkoły będą mogli odbywać praktyki zawodowe w Urzędzie, brać udział w przygotowaniu projektów zagospodarowania zieleni miejskiej i ich realizacji, uczestniczyć aktywnie w organizowanych przez Miasto kampaniach promocyjnych. Miasto włączy się także w realizowane przez szkołę projekty edukacyjne i zapewni wsparcie dydaktyczne. Obu stronom najbardziej zależy na efektywnej współpracy i wzajemnej promocji, dlatego z entuzjazmem rozpoczynają kolejną wspólną przygodę.

Podpisanie porozumienia pomiędzy ZSKŚiA a MiastemPodpisanie porozumienia pomiędzy ZSKŚiA a MiastemPodpisanie porozumienia pomiędzy ZSKŚiA a MiastemPodpisanie porozumienia pomiędzy ZSKŚiA a Miastem

fot. gizycko.pl/ J. Maciejewska-Kucfir