12 sierpnia Silna Biało-Czerwona | Świętujemy w Giżycku

„Silna Biało – Czerwona” – to hasło tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego. Z tej okazji od 12 do 15 sierpnia w 70 miejscowościach w całym kraju organizowane są pikniki wojskowe. Jeden z nich odbędzie się na plaży miejskiej w Giżycku, a jego zwieńczeniem będzie wyjątkowy koncert gwiazd!

Obchody 12 sierpnia w Giżycku rozpoczniemy mszą świętą w kościele św. Brunona oraz oficjalnymi uroczystościami na Placu M. J. Piłsudskiego. Ulicami miasta przejdzie także defilada wojskowa. Tego dnia zapraszamy również gorąco na I-wojenną inscenizację w ramach Operacji Boyen, która odbędzie się tradycyjnie w giżyckiej Twierdzy Boyen.

Logo

 

PLAN WYDARZEŃ NA SOBOTĘ 12 SIERPNIA W GIŻYCKU


Msza święta

Sanktuarium św. Brunona

9.00 - 10.00


Uroczystości na Placu M. J. Piłsudskiego, wystawa sprzętu wojskowego 

Plac M. J. Piłsudskiego
około 10.30 (bezpośrednio po mszy) Wojewódzkie Obchody Świeta Wojska Polskiego 


Defilada wojskowa
(bezpośrednio po uroczystościach na pl. M.J. Piłsudskiego)

trasa ulicami: pl. Piłsudskiego, Kopernika, Gimnazjalna, Kościuszki, 1 Maja, Rondo św. JPII, pl. Grunwaldzki, Gen. Zajączka, plaża miejska


Piknik wojskowy "Silna Biało-Czerwona" | Święto Wojska Polskiego

Plaża miejska

9.00-20.00

wstęp wolny

 

Piknik to okazja do zapoznania się z nowoczesnym sprzętem wojskowym, spotkania żołnierzy Wojska Polskiego i rozmowy z nimi, zjedzenia tradycyjnej grochówki wojskowej oraz posłuchania czołowych gwiazd polskiej muzyki, jak również występu Orkiestry Wojskowej z Giżycka.


Bój o Twierdzę Boyen

Twierdza Boyen Giżycko

16.00 inscenizacja historyczna


Koncert  Gwiazd "Silna Biało-Czerwona"

Plaża miejska

(LIVE w TVP2)

20.00 - 22.00

wstęp wolny

 

Slider

 

Na scenie usytuowanej przy plaży w Giżycku wystąpią Edyta Górniak, Kuba Szmajkowski, Marek Piekarczyk, Natasza Urbańska, Kamil Bednarek, Mateusz Ziółko, Olga Szomańska. Nie zabraknie również Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, zaśpiewają też żołnierze-raperzy: Vito WS oraz Raperzy z Wojsk Obrony Terytorialnej. Piosenki wojskowe w łatwych do śpiewania aranżacjach przygotuje Rband pod kierownictwem Filipa Sojki.

 

Teksty wszystkich utworów będą wyświetlane na telebimach dla zgromadzonej pod sceną publiczności, a dla telewidzów na ekranach telewizorów, by zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania.

 

Na uroczystości zapraszają: 

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Burmistrz Giżycka
16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana

15 Giżycka Brygada Zmechanizowana
4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Miasto Giżycko