20-lecie Stowarzyszenia Promyk | RELACJA

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Giżycka

 

Z przyjemnością informujemy, że 16 października 2021 r. wspólnie przeżywaliśmy w Giżycku ważne wydarzenie – Jubileusz XX-lecia Stowarzyszenia Na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „Promyk” w Giżycku pod prezesurą Pani Marii Popieluch, Radnej Rady Miejskiej w Giżycku.

 

Jubileusz stanowił doskonałą okazję do zapoznania się z dwudziestoletnią ciężką i niebywale trudną pracą na rzecz osób chorych. To także był bardzo dobry moment do tego, aby złożyć Pani Marii Popieluch, jak i całemu personelowi Stowarzyszenia szczere podziękowania i słowa wsparcia na kolejne lata.

 

Nikt nie zaprzeczy, jak ważną instytucją dla chorych nowotworowych, czy długoterminowych jest Stowarzyszenie „Promyk”, ale „Promyk” to nie tylko budynek – to „Ludzie Wielkiego Serca” i empatii, których chorzy potrzebują jak cennego lekarstwa. To dzięki wspaniałemu zespołowi, który stworzyła Pani Maria Popieluch, niemożliwe staje się możliwym. Mamy profesjonalną opiekę na miejscu, tu w Giżycku, ale również w sąsiednim mieście – Węgorzewie.

 

Ten dzień był dniem wyjątkowym, zarówno dla zaproszonych gości, jak i chorych z rodzinami, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Jubileusz rozpoczął niesamowity występ przedszkolaków z „Przedszkola Niepublicznego KORALIK” z Giżycka, które swoim artystycznym występem spowodowały szczery uśmiech na twarzach gości.

 

Drugą niespodzianką muzyczną był koncert w wykonaniu wspaniałej Orkiestry Jazzowej „Small- Band”, pod wiodącymi muzykami Mirosława Gostomskiego oraz Mirosława Błudzienia. Koncert był dedykowany przede wszystkim cudownemu człowiekowi, jakim jest Thomas Wahl (wierny darczyńca z Niemiec) oraz Jego Mamie, która również wspiera Stowarzyszenie Promyk, a także wszystkim gościom będącym na sali, jak również chorym dzieciom i dorosłym będącym podopiecznymi Stowarzyszenia Promyk.

 

Obchody XX – lecia wzbogaciły przemówienia zaproszonych gości oraz osób, które chciały wyrazić swoje podziękowania całemu personelowi „Promyka”.

 

Pani Maria w skrócie przedstawiła „życiorys” dwudziestu lat misji, jaką wykonuje Stowarzyszenie na rzecz chorych. To opowiadanie zawarte jest w załączonym poniżej dokumencie i można się z nim zapoznać. Naprawdę warto! To jest prawdziwa historia ludzi, dzięki którym Pani Maria Popieluch stworzyła „kawałek nieba” tym, którzy tracą wiarę w to, że jeszcze może być dobrze, zwłaszcza pod ich profesjonalną opieką.

 

„Życiorys” dwudziestu lat misji, jaką wykonuje
Stowarzyszenie na rzecz chorych - DO POBRANIA
 

 

Jubileusz zakończył się podziękowaniami na scenie dla wszystkich pracowników „Promyka” od Pani Marii Popieluch, będącej jednocześnie szefem tej wspaniałej instytucji medycznej.

 

Zapraszamy do obejrzenia foto i wideorelacji z wydarzenia

 

Fot. Fotografia Tomasz Karolski

 

Wideo i montaż: Giżyckie Centrum Kultury

 

 

 

dr Katarzyna Karolska

Główny Specjalista

Biuro Promocji i Polityki Społecznej

UM Giżycko