9. urodziny Streetworkingu

5 września uczestnicy Streetworkingu Giżycko świętowali już 9 rocznicę swojej działalności. To pedagodzy ulicy, którzy działają w ramach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej. Pod swoją opieką mają 30 osób, głównie dzieci z trzech giżyckich podwórek Wilanowska, Nowowiejska i Jeziorna.

Spotkanie odbyło się przy ulicy Słowiańskiej 2 w Giżycku. To tam na wszystkich uczestników czekał pyszny tort, kiełbaski na grilla oraz słodkości. Życzenia i podziękowania kadrze złożyła  Pani Ewa Ostrowska Dyrektor CPUIS, która tradycyjnie częstowała wszystkich tortem.

 

Na urodziny przybył Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Zastępca Burmistrza Cezary Piórkowski oraz radna Rady Miejskiej w Giżycku Małgorzata Czopińska. Specjalne podziękowania trafiły do Moniki Bystrzyckiej, jednej z pedagogów, która zakończyła pracę jako streetworking.  Po oficjalnej części  dzieci wzięły udział w licznych zabawach i grach. Świętowanie tego dnia było pełne radości, zabaw i nie zabrakło upominków dla dzieci i młodzieży.

 

W przedsięwzięciu pracują Barbara Nowosielska i Arkadiusz Sprung. To pedagodzy dbają o pokazywanie dobrych wartości dla dzieci, wydobycie ich mocnych stron  i wspierają  rodziny będące w różnych trudnych sytuacjach. To jest długofalowa praca z młodymi ludźmi, którzy niekoniecznie spędzają czas  w domu z rodziną i dlatego praca streetworkingów prowadzona jest na ulicach, osiedlach, blokowiskach.   

9. urodziny Streetworking9. urodziny Streetworking9. urodziny Streetworking9. urodziny Streetworking

Informacje i zdjęcia: Beata Górczyńska, CPUIiS